Bebek Arabalarında Kalitenin Önemi

bebek-arabalari

 

Birçok anne adayının ve annenin uzun uzadıya araştırdığı konular arasında yer alan bebek arabaları önem verilerek seçilmesi gereken ürünler arasında yer almaktadır. Bebek arabası en az 3 sene kullanılan bir araç olmasından dolayı kaliteli ve kullanışlı bir ürün almakta fayda vardır. Bebek arabalarının ilk satışına başlandığı dönemden bu zamana kadar büyük değişimler geçirmiştir. İlk çıktığı dönemlerde büyük modeller bulunurken şimdilerde ise üç tekerlekli ve ön tekerlekleri küçük, arka tekerlekleri büyük modeller son zamanlarda oldukça rağbet görmektedir.

Bebek arabaları seçiminde fonksiyonel ve marka olması oldukça önemli olmaktadır. Özellikleri arasında hafif alüminyum gövdesi ile taşıma kolaylığı dikkat çekmektedir. Çift taraflı kullanılan modeller bulunmaktadır. Tek el ile açma kapama özelliği, 3-4 kademe olarak ayarlanan sırt bölümü, beş nokta emniyet kemeri koruması ve yan taraflarda ki bebek baş koruma desteği en önemli özelliklerden olmaktadır.

Ön bar ve arka bar oldukça kullanışlı olmaktadır. Tekerlek fren sistemi, ikinci emniyet kemeri bulunmaktadır. Alt bölümde ki sepet ile gerekli eşyalarınızı muhafaza etme kolaylığı oldukça işinize yaramaktadır. En hafifi 7 kgdan başlamaktadır. Bu da hem taşırken hem de sürerken kolaylık sağlamaktadır. Bilyeli tekerlekler son yıllarda kullanılmaya başlanmaktadır. Son yıllarda çıkan birçok özellik mevcut olmaktadır.

Dış özelliklerinin yanı sıra birde kullanılan malzemelerin sağlık açısından ne kadar güvenilir olduğu da önemli olmaktadır. Kullanılan kumaşın terletmeyen özellikte ve istenildiğinde çıkarılıp yıkanabilir özellikte olması önem arz etmektedir. Yine kullanılan plastik ürünlerinde sağlığa zararlı kimyasal maddeler içermemesi bebeğimiz için oldukça önemli olmaktadır. Kanserojen maddeler biz fark etmesek de zamanla bebeğimizin sağlığını bozmaktadır.

Bu tarz sağlık açısından zararlı olmayan ürün almak istiyorsak marka ürünlere öncelik vermeliyiz. Daha çok kalitesiz ürünlerde bu şekilde maddeler kullanılmaktadır. Emniyet kemerinin tam koruyucu özellikte olması bebeği en az anne kucağı kadar güvende tutmaktadır. Bebek arabaları araştıran kişilerin bu özellikleri göz önünde bulundurarak seçim yapmaları gerekmektedir. Öncelik olarak bebeğinin sağlığını düşünen annelerin birinci tercihlerinden olmaktadır.