Yazı İşleriniz Yarım Kalmasın

bitmeyen-kartusBitmeyen kartuş adından da anlaşıldığı gibi tasarruf amaçlı geliştirilen hesaplı bir teknoloji ürünüdür. Kelime manası mürekkep püskürtme olan kartuşun da kendi arasında renkleri ve çeşitleri vardır. Dört ana rengi haznesinde barındırabilen bitmeyen kartuşları internet sitelerinden ve ya bilindik alışveriş merkezlerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bitmeyen kartuşlarda depo görevini ise yazıcı içine yerleştirilmiş tanklar üstlenir.

Dolumu ve kullanımı gayet kolay olan bitmeyen kartuşlu yazıcıların verimi de yüksektir ve kalitesi de neredeyse en son bakı sayfasına kadar aynı kalır. Bu tarz işlemlerde kartuşu çalıştığınız makinenin kalitesi de çok önemli. Emilimi güzel yapamayan ve kartuşu yeterli yerlere püskürtemeyen yazı makineleri sizi yarı yolda bırakabilir.

Bir tankında 2000 ile 3500 sayfayı baskılayabilecek bitmeyen kartuş hem işiniz yarıda bırakmıyor hem de cihazınıza uzun süre mürekkep koymanıza gerek kalmıyor. Her cihaz ve ekipmanında olduğu gibi bitmeyen kartuşlarda da kaliteye dikkat edin. Belki de çok önemli bir baskınız berbat olabilir ve bütün emekleriniz boşuna gider. Kalitesine güvenmediğiniz bir kartuş hem çıktılarınıza hem de yazıcılarınıza zarar verecektir. Kalitesiz kartuş mürekkepleri kartuşunuzun gözeneklerini tıkayarak mürekkep akışını engeller.

Bitmeyen kartuş kullanmak isteyen kullanıcılar kartuş montajlı cihazları alırlarsa daha doğru bir seçim yaparlar. Konuyu bilmeyen kişiler kartuşu yazıcıya bağlasalar bile teknik sorunlar yaşarlar ve randıman alamazlar.

İşin eğlenceli kısmı ise bitmeyen kartuşların renkli baskı yapabilmesidir. Bilgisayardan ya da başka bir kaynaktan çıktısın almak istediğiniz objenin orijinal renklerine uygun baskıları fazla sayfa sayısı ile çıkarma özelliğine sahip işlevsel kartuşlar işinizi bir hayli kolaylaştıracak. Son teknoloji ürünü kartuşlara dışardan ekleme yaparak; takma çıkartma esnasında cihazınızın bozulma riskini azaltırken binlerce sayfa baskı yapabileceksiniz.

Satın aldığınız kartuşunuzun faturasını muhafaza edin. Ekseriyetle garanti süreleri yirmi dört ay olan kartuşlar bir uyumsuzluk ve ya hasar görmesi halinde garanti şartları dâhilinde değiştirilmelidir. Çok tanınmayan, size güven vermeyen markalardan uzak durun ve piyasa araştırması yapmadan kartuş almayın. Serin ve kuru yerlerde muhafaza ederseniz uzun süre kullanabilirsiniz.