Hobileriniz İçin En Seçkin Ürünler

Yoğun iş tempolarımız arasında kendimize vakit ayırmamız bazen mümkün olmamaktadır. Doğadan ve hobilerimizden uzak bir yaşam biçimi ile metropol şehirlerde yaşamak neredeyse herkesi olumsuz anlamda etkilemektedir. Kendimiz ve çocuklarımız için doğa ile iç içe olabileceğimiz hobiler kazandırmak www.balikmarketim.com sitesini ziyaret ederek size en yakın hobiyi kazandıracak, çeşitli malzemelerin listelerini inceleyerek fiyat araştırması yapabilirsiniz. En kolay ve daha sık tercih edilen hobi olan balıkçılık için birbirinden farklı olta setleri alabilirsiniz.

 

 Birbirinden Farklı Hobi Ürünleri

  Çeşitli kategorilerde hobi ve spor malzemeleri satışı yapan internet siteleri balık avı, kamp, tekne-yat, dalış, bot ve motor, dağcılık gibi birçok alanda profesyonel ve amatör olarak kullanabileceğiniz ürünleri bünyesinde bulundurarak siz müşterilerine kaliteli hizmet sunmaktadır. Balık avı kategorisinde olta kamışları, olta makineleri, olta setleri, olta iğneleri, balıkçı giyim, kamış ve takım çantaları vs. gibi a’dan z’ye her çeşit ürüne ayrıştırılmış sekmeler üzerinden çeşitli ürünleri inceleyerek fiyat aralıklarını kontrol ederek sahip olabilirsiniz.

 

  Doğa ile iç içe olacağınız kamp döneminizde kamp çadırları, uyku tulumları, termoslar, bardaklar, kamp aksesuarları vs. gibi kamp dönemizde en konforlu şekilde günlerinizi ve gecelerinizi rahatlıkla geçirmenizi sağlayacak birçok ürüne tüm özelliklerini inceleyerek sahip olabilirsiniz. İnternet sitelerinde dağcılık alanında da ip ve perlonlar, tırmanış ayakkabıları, kasklar ve batonlar, kar ve buz malzemeleri gibi dağcılıkta hem konforunuzu hem de güvenliğinizi sağlayacak olan ürünlere internet ağı üzerinden kolaylıkla erişme şansı sunmaktadır.

Kolay Balık Tutma Taktikleri

olta-setleri

 

Balık tutmak hem bir aktivite hem de ticari bir faaliyettir. İnsanların büyük bir kısmı hafta sonlarını denizde balık tutarak geçirmek isterler. Balık tutmak aynı zamanda en büyük dinlenme kaynağıdır. Elimize alacağımız bir olta seti ile boğazın serin sularında sabahın köründe kilolarca balık yakalayabiliriz. Aslında balık tutmaya giden insanlara gidip de burada balık tutmanızdaki amaç ne diye sorarsanız çok az bir kısmı yemek için cevabını verir. İnsanların amacı balık yakalayarak yemek değildir. İnsanlar hafta sonları kafa dinlemek için balık yakalamaya giderler.

Tabiki de yakaladıkları balıkları akşam bir güzel afiyetler yerler. Eğer balık yakalamayı başaramasa bile çoğu insan akşam eve giderken balıkçıdan balık satın alarak evde tüketmektedir. Bu da bize gösteriyor ki insanlar için balık yakalamak sadece bir spor sosyal bir faaliyetten ibarettir. Balık yakalamak aynı zamanda ruhsal problemleri olan insanlar için de birer tedavi yöntemidir.

Ruh ve sinir hastalıkları hastanelerinde doktorlar gelen hastalarına belirli bir süreden sonra tedavi amacıyla balık tutmayı tavsiye etmektedirler. Balık tutmaya çalışan insan bütün gününü balık yakalamak ile geçirir. Oltanın ucuna takılacak her balık insanda çok büyük bir sevince neden olacaktır. Bu da sinirsel sorunlar yaşayan insanların bir nebze de olsa kendilerine gelmelerini ve rahatlamalarını sağlamaktadır.

Balık yakalamanın birçok yöntemi bulunmaktadır. İnsanlar amaçlarına göre balıkları nasıl yakalayacaklarını belirlerler. Örneğin balıkçılar balık yakalayacakları zaman ava tekne ile çıkarlar ve yanlarında tor adı verilen balık ağlarını fa götürürler. Bu torların boyutları oldukça büyüktür ve tek seferde çok fazla balık yakalanabilmektedir.

Balığı ticari amaçlar için değil de sadece kendisi tüketmek için veya stres atmak için yakalamaya çalışanlar ise boğaza giderek ellerindeki olta seti yardımıyla balık yakalamaya çalışırlar. Bu setlerin içinde genellikle olta kamışı ve yem bulunmaktadır. İyi bir balıkçının olta seti de kaliteli olmalıdır. Aksi takdir de çok fazla balık yakalayamaz ve stres atayım derken daha da fazla strese girer. Bu nedenle balık yakalayacağınız olta setinizi iyi seçmeniz hem sizin hem de psikolojiniz için önemlidir.

 

Su Kenarında Özgürlük

olta-seti

Kimisi balık yemesini sevmez fakat herkesin merakıdır balıkçılık. Yazın, hafta sonlarımızın vazgeçilmezleri arasındadır. İnsanın kendisiyle baş başa kaldığı nadir anlardan birisidir. Oltamızı elimize alıp bir göl veya akarsu kenarında tüm sırlarımızı aktarırız ona. Önce bin bir emekle hazırlarız; misinanın ucuna iğneyi bağlamak her yiğidin harcı değildir. Dolaşan misina ne kadar sabrımızı zorlasa da, bin bir heyecanla emek veririz dolaşan misinayı ayırmaya.

 

Sonra ucuna yemi takarız, yine bin bir heyecanla sallarız oltayı havada. Yüreğimizin yerinden çıkıp gökyüzünde daireler çizdiğine tanıklık ederiz belki. Oltanın suya girişine takılır gözlerimiz ve dikkatle bağlarız elimizde tuttuğumuz misinayı kıyının kenarında, ya bir taşa ya da bir dal parçasına. Artık işimiz bitmiştir. Eğer yanımızda kimse yoksa kıyıda kumların üzerine oturup sezdirmeden dalar gözlerimiz karşı kıyıya ya da suya. Sonrası biz ile gönlümüz arasında, oltanın ucuna balık takılana kadar özgürüzdür artık.

 

Balıkçılık aslında özgürlüktür. Bazen sadece vakit geçirmek için uğrarız özgürlüğün kıyısına. O zamana kadar canımızı sıkan ne varsa bırakırız özgürlüğün kıyısına. Fakat biliriz ki bu özgürlüğü elde etmek kolay bir şey değildir. İyi bir balıkçının iyi bir özgürlüğe sahip olması için sağlam bir olta seti olması lazımdır. İğnesi, misinası, kurşunu, makarası gibi her şeyi tam ve sağlam olması gerekmektedir. Eğer bunlardan biri eksik olursa asla keyfini çıkartamayız balıkçılığın. Bunlar olmadan balık tutamayacağımız gibi özgürlüğümüzde yalnız bırakır bizi su kenarında.

 

Dolaşan misinayı, sabrımızın en ince noktasında verdiğimiz bin bir emek ile çözüp; iğneyi itina ile misinanın ucuna bağladıktan sonra, iğnenin ucuna yemi taktığımız zaman, içimizde oluşan büyük bir heyecanla kavrarız makarayı, özgürlüğün kıyısında. İşte o zaman biliriz ki oltamız hazırdır.

 

Tek yapmamız gereken makarayı sıkıca tutup iğneye havada kavisler çizdirerek ulaştırabildiğimiz en uzak noktada suyun dibine yollamaktır. Sonra da emeğimizin boşa gitmemesi için suyun kenarında sağlam bir yere bağlayıp oltaya balığın düşmesini beklemektedir. Sabır, yetenek, cesaret, emek, heyecan, kendine güven gibi birçok unsurun yanında usta bir balıkçının sahip olması gereken en önemli araçlardan biridir olta seti.