Sağlık Sektöründe Sivilce Tedavisi

sivilce-tedavisi

 

Sivilce tedavisi çok büyük bir sabır sürecidir aslında. Bazen birçok yöntem uygularsınız ve bir bakarsınız ki sivilceleriniz eskisinden bile daha fazla. İşte bu gibi durumlarda kendi yapacaklarınızdan çok adım adım ilerlemelisiniz. Mesela ne yapabilirsiniz bunları düşünmek gerekiyor. Öncelikle sizin yapmanız gereken ilk şey sivilce lekeleri için günlük olarak yüzünüzü yıkamak olacak.

Sivilce yüzde oluşan yağ sonucunda daha fazla meydana çıkar ve bunun sonucunda yüzünüzde çok fazla sivilce olur. Bazı kişilerin aksine yüzlerini yıkamalarına rağmen sivilce çıkıyor. Sivilce tedavisi denildiği zaman bizim aklımıza her zaman ilk aşamada temizlik gelmektedir. Şunu unutmayın tedavi sizden başlar. Yüzünüzü günde en az 3 defa yıkadıktan sonra artık sizin krem sürme aşamasına gelmeniz lazım.

Şunu unutmayın kremler yüzünüzün üstündeki yağa göre çıkar ve şayet sizin yüzünüzün üstünde değil de sorun alt taraftaysa o zaman biraz daha geçmesi zorlaşacaktır. Sivilce tedavisinde güvendiğiniz kremi aldığınız zaman yüzünüzü yıkadıktan sonra sürüm işleminize başlarsınız. Yüzünüzü yıkar ve ilacı sürerseniz artık asla bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız.

Elinizden gelen budur şayet yüzünüzde sivilceler geçerse artık lazer işlemine gerek kalmaz. Birde bu uğraşmalar sonrasında geçmeyen sivilceler var ve bizim o kişilere tavsiyemiz genellikle ilerisi için oluyor. Çünkü geçmeyen ve sürekli çıkan sivilce orada yer eder ve çukur oluşturur. Sivilce tedavisi kişiler için sıkıntılı bir süreçtir biliyoruz ancak bu süreci atlatmalısınız ki ilerisi için büyük sorunlarla karşılaşmayınız. Sivilceleriniz geçmediği zaman artık size bir tek yol kalıyor o yolda sizin yüzünüzün artık bir lazer işleminden geçmesi gerekmektedir.

Yüzünüzü lazer ile temizledikten sonra artık sivilce izlerine rastlanmaz ve köklere yapılan tedavi dolayısı ile sizler bir sorun ile karşı karşıya kalmazsınız. Sivilceler aslında geçmeye mahkûmdur ancak bazı durumlar sivilce oluşunu hızlandırıyor. Mesela cips tüketen kişilerin sivilce çıkarması çok doğaldır çünkü bu yiyecekler çok yağlıdır. Sivilce tedavi sürecinde yağlı yiyecekler yemekten kaçınmalısınız. Yağlı yemeyin ki yüzünüzde sivilce çıkmasın ve bu şekilde yaptığınız tedavi tamamen kalıcı olarak sonlansın.