Alarko Holding İnsan Kaynakları

Alarko İnsan Kaynakları
Alarko İnsan Kaynakları
Alarko İnsan Kaynakları

Alarko Holding İnsan Kaynakları telefonu ve r-posta adresi; 0212 227 52 00, info@alarko.com.tr

Bir yılda yetiştirilen ortalama kişi sayısı, yeni yatırımlar ve projeler için ilave yaklaşık 500-600 kişi alınabiliyor.

Bir yıl içinde pozisyonlara göre alınacak kişi sayısı yapılacak yatırım ve projelere göre değişiklik gösteriyor.

MT (Management Trainee) programına katılım koşulları Alarko’da genç kadroların yetiştirilmesi amacıyla 200!ün üzerinde üyesi olan AİK “Alarko İstikbal Kulübü” kuruldu. Yüksek öğrenimini tamamlamış, 28 yaşından büyük olmayan her Alarko çalışanı bu kulübe üye olabiliyor. Yönetim kurulu 10 kişiden oluşuyor ve her yıl AİK Genel Kurulu’nda yapılan seçimde AİK üyelerinin oyları ile belirleniyor.

İş başvuru ve ilan kanalları; Adaylar Alarko’nun web sitesinden genel başvuruda bulunabilirler veya Kariyer Net’ten ilanlara başvuru yapabilirler.

İşe alım sürecinde adaylara uygulanan testler ve sınavlar; Alarko tarafından geliştirilen Motivasyon Değerlendirme Anketi dolduruluyor. Pozisyonun özelliğine göre yabancı dil sınavı veya psikometrik testler yapılabiliyor.

Genç üniversitelilere öneriler; Kendilerini iyi tanımaları ve yetenek, becerilerine uygun olan bir sahada kariyer yapmaları.

Tanınan sosyal olanaklar; Toplu sözleşme kapsamında işçileride, sektörüne göre sözleşmenin öngördüğü yani ve nakdi sosyal yardımlar ve yan gelirler veriliyor. Üst kademe yöneticilerinin emekliliğine ilişkin Özel Emeklilik Yönetmeliği, belli düzeyin üzerindeki yöneticilerin görevle ilgili olarak oto masraflarının karşılanması uygulaması, yıl içinde başarı gösteren 6 personelin ödüllendirilmesi, Alarko Buluş Ödülü Yarışması, kıdeme dayalı rozet ve plaket ödülleri gibi motivasyon amaçlı uygulamalar, genç tönetici ve uzman adayı kadrolarını kapsayan Alarko İstikbal Kulübü bünyesinde düzenlenen gezi, yemek aktivitelere tüm Alarko Personelinin katılımı.