Bayan Giyim Konsepti

bayan-giyim

 

Bayan giyim deyince aklımıza gelen sayısız derecede giyim tarzı, konseptleri, kombinleri, takıları ve aksesuarları gelmektedir. Hiç kısıtlamadan bahsedecek olursak bayan giyim alanı erkek ve çocuk giyim alanına oranla çok daha fazla detay, çeşit, renk ve süslemeler içermektedir. Bayanların giyimlerine verdikleri önem onların tarzlarını yansıtmaktadır.

Spor tarzda, klasik tarzda ya da farklı tarzlarda pek çok bayan giyimi mevcut olabilmektedir. Kırmızılı bordolu kombinler, pembeli tozlu kombinler, sarılı turunculu kombinler, türkuazlı lacivertli kombinler, sütlü kahveli ve koyu kahveli kombinler bir arada kullanılır ve böylece renklerin açık ve koyulu tonlarının birbirine olan uyumları sergilenmiş olur. Bayanlar bu konuda oldukça dikkatli davranmaktadırlar.

Bu yüzden bayan giyimi incelediğimiz takdirde ilk olarak dış giyim dikkat çekmektedir. Kullanılan pantolonlar, tunikler, kazaklar, elbiseler, abiye elbiseler ve her kombine karşı farklı kullanılan ayakkabı ve çantalar olarak kabataslak bilinmektedir. Ayrıca iç giyim alanına da çok fazla yönelen bayan giyimin buradaki tarzı da spor ya da klasik olarak farklılık gösterebilmektedir.

Bayan giyimin iç giyim kısmında ise birbirinden çeşitli jartiyerleri, vücut çorapları ve değişik tarzda iç çamaşırları dikkat çekmektedir. Renkleri ve geometrik desenleri ya da çiçekli desenleri her türlü giyim tarzlarında kullanmaları mümkündür. Bayan giyimin en mutlak göstergesi ise vazgeçilmeyen aksesuarlarıdır.

Mutlaka her kombine uygun şekilde derecelendirilen küpeleri, kolyeleri, yüzükleri, şalları ya da fularları mutlaka tercih edilmektedir. Bu aksesuarlar dahi altın ya da gümüş renklerinde ve yahut rengârenk seçeneklerde seçilir ve mutlaka kombinlere uydurulmaya çalışılır. Her yerde zıt renkler ya da zıt şekiller de kullanılarak bir tarz ve uyum ortaya çıkarılabilir. Giyimine oldukça önem veren bayanlar için bunlar gayet basit ve kullanışlı öneriler haline gelmiştir.

Ve bayan giyim için vazgeçilmez olarak kalan tek şey makyajdır. Bu da giyimden sayılır ve kıyafetin kombin renklerine ve şekillerine uygun derecelerde ve tonlarda makyaj da yapılarak konsepte uygun hale gelinmiş olur. Tüm bahsedilen çantalar, ayakkabılar, şallar, takılar ve daha nicesi bayan giyimin vazgeçilmez olanları arasındadır. Her tarza her farklı bakış açısına uygun şekilde tasarlanmaktadır.