Beton Kesmek İçin Karot Makineleri

Beton kesme işleri için kullanılacak yöntemlerden biri de karot makineleri yardımıyla beton kesmedir. Karot makineleri kalınlığı ve derinliği ne olursa olsun bütün betonlar ve duvarlar üzerinde sağlam ve pürüzsüz bir kesim yapar. Bu sayede işlerinizi kolaylıkla halledebilmeniz için size büyük yardım sağlar. Karot makineleri hızlı ve etkili bir kullanım sunduğu kadar kullanımı kolay olmayan önemli bir ekip tarafından çalıştırılması gereken  ve tehlike içeren makinelerdir. Karot makinelerinin kullanılması için öncelikle en az 4 kişilik bir ekibin olması gerekir. tabi ki kesilen betonun büyüklüğüne göre bu ekipteki çalışanların sayısı artabilir.

Karot Ekibi

Karot makinesi beton kesme konusunda ve beton delme konusunda çalışan bir makinedir. Ufak deliklerden büyük ve iri betonlara kadar kesme işini yapabilir. Bunun için her türlü inşaat konusunda bilgili, tecrübeli, deneyimli ve yönetici özellikleri bulunan bir ekibin çalışması gerekir. öncelikle karot ekibi bir koordinatörle birlikte çalışır. Koordinatör kesilmesi gereken betonun çapını, büyüklüğünü ayarlar. Nereden kesilmesi konusunda ayarlamalarda bulunur. Ardından en az iki yardımcıya ihtiyaç vardır. Bu yardımcılar koordinatörün talimatları altında çalışır ve makinenin yerleştirilmesinde yardım eder. Makine yerleştirilerek düz bir beton üzerine monte edilir. Burada amaç kayma ve titremeleri önlemektir. Ardından makine koordinatörün vereceği işaretle çalıştırılır. Son olarak pompacının görevi de yeterli oranda su ve yeterli oranda basınç sağlayarak yanma ve çatlamaları önlemesi gerekir.

Beton Keserken

İrili ufaklı her türlü beton kesme işinde öncelikle betonun ve çalışanların güvenliği öncelik altında olmalıdır. Su ve elektrik ile çalışan bu makineler herhangi bir aksaklık halinde büyük sorunlar çıkartabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için teknik ekibin son derecede önemli ve özenli çalışması gerekir. hem makine konusunda hem de bu işte yeterli tekniki bilgilere sahip olmaları gerekir.

Önemli Olan Betonun Düz Çıkması

Beton keserken hem betonun düz çıkması hem de beton kesilen yerin zarar görmemesi son derece önemli bir konudur. Bu konu üzerinde dikkatli çalışıldığında iyi bir iş çıkartılabilir.