Bu Gitar Fiyatları Sizi Çok Şaşırtacak

gitar-fiyatlariHepimizin sesini çok sevdiğimiz, ‘keşke ben de çalabilseydim’ diye hayal kurduğumuz gitarlara ulaşmak ve doğru çalabilmek artık hiçte zor değil! Üstelik çok uygun fiyatlarla hem kaliteli bir gitara sahip olup, hem de nasıl çalındığını öğrenebilmek mümkün. Öncelikle yıllardır duyduğumuz bir yanlışı düzeltmeliyiz. Hani derler ya, ‘ gitar çalmaya önce klasikle başlanır.

 

Tamamen yanlış bir düşünce. Eğer kendinizi klasik gitarda geliştirmek istiyorsanız klasik gitarla, elektro gitarda geliştirmek istiyorsanız elektro gitarla, akustik gitarda geliştirmek istiyorsanız ise, akustik gitarla başlamanız sizin için en uygunu. Zaman içince iyice kavradıktan sonra, tarzınıza da karar verip, hangi türde ilerlemek istiyorsanız, oradan devam edebilirsiniz.

 

Gitar almadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

 

Bir gitarı almadan önce, tabi ki ilk etkilendiğimiz kısım gitar fiyatları. Gitara ayırdığımız bütçe ne kadar fazlaysa, tabi ki o kadar kaliteli ve iyi bir gitar edinmemiz mümkün. Ancak gitar fiyatları da, hiç düşündüğünüz kadar göz korkutucu değil. Gayet ekonomik fiyatlara da muhteşem tınılı gitarlar almak mümkün. Burada önemli olan, alacağınız gitarı denemek, kendiniz bilmiyorsanız bilen biriyle araştırmaktır.

 

Bir gitarın iyi veya kötü olup olmadığını, gitarın kullanılan ağaç malzemesi ve tınısından anlayabilirsiniz. Kullanılan ağacın malzemesi tınıyı doğrudan etkilediği için, şu ağacı kullanın diyemeyiz çünkü tınının manası, kişiden kişiye değişmektedir. Kimine göre çok güzel olan bir ses, kimine göre kötü olabilir. Bu yüzden bol bol deneme yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Yeni Başlayanlar Nasıl Bir Gitar Tercih Etmeli?

 

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, hangi tarzda çalmayı ve hangi gitar türünü çalacağınızı seçmelisiniz öncelikle. Sonrasında, gitar fiyatları araştırılarak, bütçenize en uygun gitarı alabilirsiniz. Eğer bulduğunuz gitar fiyatları, bütçenize uygunsa, tabi ki en kaliteli gitarı almanızda fayda var. ‘Öğrenirken yıpranacak, uygun fiyatlı bir gitar alayım en iyisi’ diye düşünmeyin.

 

Sonuçta pratik yapacağınız gitara alışıp, onunla devam etmeniz çok daha uygundur. Eğer bütçeniz uygun değilse, sonradan değiştirmek koşuluyla, daha ucuz bir gitar tercih edebilirsiniz. Sitemizi araştırıp, zevkinize, bütçenize uygun en kaliteli gitarları bulabilirsiniz.