Araç Muayenesi İçin Tüvtürk Üzerine Randevu Alma

 

Araçlarınızın muayene döneminde muayenelerin için Tüvtürk üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Randevular online olarak alınabileceği gibi telefon ile de alınması mümkündür. Ancak randevu alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır Tüvtürk randevu al sistemini iyi bilmeniz bu konuda bilinçli olmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Randevu alınması öncesinde bazı hususlara dikkat ederek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

 

Öncelikle randevu alırken istasyon doğru seçmelisiniz ve hangi tarihte uygun iseniz buna uygun olabilecek bir saat aralığında randevunuzu almanız daha sonradan işinizi kolaylaştıracaktır. Randevular plaka bazında alınmaktadır ve randevu almak istediğiniz 15 gün içerisinde size bir randevu verilmektedir.

 

Randevu alırken plakanızı birlikte araç tescil belgesindeki seri numaranızı girişini yapmanız gerekir. Bu sebeple de araç tescil belgesindeki seri numarasının uyumlu olması son derece önemlidir. Plaka ile seri numarası eşleşmesi sistem randevu vermemektedir. Tüvtürk randevu al sisteminde eşleştirmeler Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. O yüzden Trafik Tescil belgeniz yanınızda olarak randevu alırsanız eşleştirme sorunu yaşamazsınız.

 

Randevuyu aldıktan sonra randevu aldığınız gün Yaklaşık 15 dakika öncesinde istasyonda bulunmanız gerekir. Tüvtürk randevu al sisteminde kayıtlı olan tarihi ve günün kaçırılması o gün muayenenin yapılmaması demektir muayene günlük kaçırmamak için aldığımız günü bir yere not ederek mutlaka o günün yarım saat öncesinde istasyonda bulunmanız sırayı kaçırmamanızı sağlayacaktır.

 

           Tüvtürk randevu al sistemi üzerinden randevu aldıktan sonra belirlediğiniz tarihte en az yarım saat önce orada olmalısınız. Sırayı yedikten sonra cihazınızı plaka girilmektedir. Böylece sıra numarası alınmaktadır ve istasyonda bu sıralar takip edilmektedir. Sıranız geldiği zaman muayeneye girip çıkmakta sınıf ve muayene sonrasında eğer bir eksiklik varsa sizi bildirilmektedir. Bu eksiklikler ise giderildikten sonra ancak yeni bir muayeneye girmeniz söz konusudur.

 

 

Randevu Alarak Muayene

tuvturk-randevu-al

Artık he şeyin kolay bir yanı olduğu gibi her türlü aracın muayenesi için de kolay bir yol vardır. O da Tüvtürk randevu al sistemi ile yapılacak olan bir araç muayenesi ile artık bir aracı muayenesi oldukça kolay bir şekilde tamamlanmaktadır. Tek yapılması gereken Tüvtürk sitesinde giriş yaparak site içerisindeki telefonları aramak sureti ile kolay bir şekilde muayene saat alınabilir.

 

Bu sayede artık hiçbir bir şekilde bir sıra beklemek gibi bir dert kalmayacak. Ancak bunun için öncelikle site içerisindeki telefonlardan bir randevu alınmadı gerekmektedir. Tüvtürk randevu al sistemi her türlü araç için geçerlidir ve basit bir şeklide alınarak muayene işlemi için her hangi bir sıra beklemeden yapılır. Ancak öncelikle bunun için bir takım durumlar söz konusudur.

 

Trafik Cezası Önemli

 

Bunun nedeni ise muayenesi yapılacak olan aracın ilk önce trafikte her hangi bir cezası var mı bu son derece önemlidir. Bununla birlikte ayrıca yine aracın bir vergi borcu olup olmadığına göre de araç muayeneye götürülmelidir. Bu ve bunun gibi daha birçok farklı prosedür öncelikle araç üzerinden kalkmalıdır. Aksi takdirde hiçbir şekilde aracın her hangi bir muayenesi yapılamaz.

 

Ayrıca eğer aracı bir başkası getirip muayene yaptıracak ise eğer o zaman da o kişi ya da kişilerin 1 ay öncesine kadar her hangi bir aracın muayenesini yaptırmamış olması gerekmektedir. Bu neden dolayı kişinin aracını kendi muayeneye götürmesi daha doğru olur. Tüvtürk randevu al sistemi sayesinde basit bir şeklide her türlü araç hiç beklemeden muayene olur ve kişinin zamanı kendisine kalır.

 

Muayeneye Erken Gelinmeli

 

Ancak eğer her hangi bir gün için önceden bir Tüvtürk randevu al ile randevu alınmış ise ve muayeneye gidilecek ise o zaman o muayene noktasına 15 dakika kadar önce gidilmesi gerekmektedir. Bunun nedeni ise o noktada muayeneden önce bir takım evrak işleri varır ve bunun için de kayıt bürosuna başvuru yapılacak muayeneden önce tüm bu işlemlerin bitirilmesi gerekir. Eğer bir randevu alındıktan sonra muayene alanına geç gelinir ise o zaman her şeye en baştan başlamak gerekir.