Satış Elemanlarının Önemi

Satış Elemanı
Satış Elemanı nasıl olmalıdır?

Bir küçük işletme sahibi bir satış eleman olmalıdır. İşletme sahibi mükemmel bir satış elemanı olamayabilir; fakat bu iş, onun yazar kasasının zillerini çınlatacak iştir. Yazarkasanızın zillerini memnun ettiğiniz müşteriler vastasıyla çınlatın. Eğer iyi bir satıcı değilseniz, iyi bir satıcıyı işe alın.

Satacağınız malı üretecek kişiden önce, üreteceğiniz malı satacak birisini işe alın. Bir ev satacaksanız, evi inşa etmeden önce evi satacak birini işe alın. İşe aldığınız her elemanda, çok yoksa bile, az da olsa satış yeteneği olduğundan emin olun. Her çalışanın görevi, doğrudan ya da dolaylı olarak, müşterilerin yaptığı ödemelerle gelir sağlamak (ya da satış yapmak) ve elde tutmaktır. (ya da yeniden satış yapmak).

Yalnızca satış yapabilen satış elemanlarını işe alın. Yalnızca motivasyonu yüksek, mutlu, çalışkan, sağlıklı, başarıya aç, saygılı, gozü pek, düzenli, inatçı, kibar, amansız, açık fikirli ve iyi yetişmiş satış elemanlarını işe alın. Satış yapan bir satış elemanı aldığınızda, bütün satış işini ona devretmeyin. Müşterilerle görüşmeyi, onların taleplerini dinlemeyi sürdürün ve onlara karşılığını ödedikleri şeyi verin. Satış budur. Satmayı sürdürün.

Satış yapan bir satış elemanı aldıktan sonra, bir başkasını daha işe alın.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir