Hoverboard Nedir?

Hoverboard uçan kaykay protopididir. Bilim kurgu filmlerinden esinlenerek icat edilmiştir. Aşırı yoğun ilgi sebebiyle hoverboard prototip olarak çıkmış ve bazı şirketler tarafından tasarlanarak farklı modelleri ile olay uçan kaykay olay olarak insanlığın karşısına çıkmıştır. Dört veya altı motor bulunan birçok çeşitleri bulunmaktadır. Dört çeşitli modellerin yerden 2.5 cm yukarıdadır. Pek çok şirketlerden hoverboard bulmak oldukça kolaydır.

 

 Hopverboard Herkes yapabilir mi?

 

            Hoverboard kişisel olarak kimse tek başına yapamaz. Çünkü hoverboardı yapabilmek için bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Yani hoverboard yapabilmek için donanımlı mimar olmak gerekmektedir. Elektrik devrelerini bileşenleri hakkında en derin bilgilere sahip uzmanlar deneyebilir ancak hoverboardı yapmak için. Zaten bir hoverboard yapımında harcanan para ile hazır yapılmış bir hoverboard satın alınabilir Maliyeti çok yüksektir.

 

 Hoverboard nerelerde kullanılır?

 

Hoverboard diğer motorlu araçlarda olduğu gibi bozuk yollarda ve caddelerde kullanılmaz. Hoverboardı kullanmak için kaykay pistlerinde kullanılması gerekmektedir. Özellikle Türkiye şatlarında bozuk yollar ve caddeler nedeni ile hoverboard kullanımına pek uygun değildir. Bozuk yolarda ve caddelerde kullanımı epey bir zordur, üstelik herhangi bir düşme anında nazik cihazlar olarak bilinmektedir. Genellikle hoverboard büyük küçük demeden ev ve iş yerlerinde eğlence amaçlı binilmektedir. Herhangi bir ulaşım aracı değildir. Hemen hemen dünyada yaygınlaşan hoverboard için üreticiler birde kaykay pisti yaptırmak istiyor.

 

Türkiye de ise henüz aha bir kaykay pisti olmadığından pek yaygınlaşmamıştır. Türkiye de hoverboard kullanmak isteyenler ilk binmeden önce iyice öğrenip uzmanlaştıktan sonra sakin ve arabasız caddelerde kullanılması gerekmektedir. Bazı ülkelerde pist dışında cadde ve yollarda hoverboard kullanımı yasaklanmıştır. Fiyatına gelince de hoverboard 1000 ile 15000 Türk lirası arasında değişen fiyatlarla müşterilerinin karşısına çıkartılmıştır. Çeşitli özelliklerde ve elektrikli kaykay bulmak o kadar zor değildir artık. Vergilerden ötürü Türkiye de çok pahalı satılmaktadır.

 

 

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir