Türkiye’de Saat Piyasası

seiko-saat-fiyatlariGünümüzde insanlar aksesuara çok önem verirler ve dikkat ederler. Dikkat edilen en önemli aksesuarların başında ise koluna taktığımız kol saatleri gelmektedir. Kol saatleri kolumuzda şık duran, dışardan bakıldığında oldukça etkileyici bir görünüme sahip olan hem de saate bakma imkânı veren küçük güzel aksesuarların başında gelir.

 

Günümüzde Türkiye’de kol saati piyasasının büyüklüğü milyon dolarlarla ifade edilmektedir. Bu kol saatlerinin bu kadar pahalı olmasının sebebi ise birçoğunun İsviçre’den gelmesi ve çok önemli markaların ürünleri olması gelmektedir. Seiko da bu ürünlerin başında gelir. Kaliteli olduğu kadar fiyat olarak a diğer markaların saatlerine oldukça büyük fark atmaktadır. Seiko saat fiyatları dediğiniz zaman oldukça yüksek olduğunu orijinal garanti belgeli Seiko Saat fiyatları En az 200 TL den başlayıp binlerce liraya kadar çıkabildiğini görebilirsiniz.

 

           Seiko Saat fiyatları yüksek olmasına rağmen piyasada en çok tutulan, popüler ürünlerin başında gelir çünkü geçmişten gelen önemli bir altyapı ve reklam ile ciddi potansiyel müşteri edinmiştir. Saat piyasasında ürünler üç gruba ayrılır. Lüx, orta, düşük kalitede ürünle olmak üzere sınıflandırma yapılır. Seiko saatleri ise en iyi grubun inde gelmekte beraber sektöre öncülükte yaparlar.

 

           Seiko Saat fiyatları birkaç parametreye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ülkemizdeki döviz kurunun yüksek olması bile derinden etkiler aynı zamanda dünya piyasası ile entegre olarak çalışılmaktadır. Geçen yıl verilen profesyonel rakamlara göre ayda ortalama Türkiye’de 2000 civarında saat satılmaktadır. Bunların içinde oldukça ucuz olan saatler olduğu gibi lüx sınıfına giren fiyatı yüksek saatlerde bulunmaktadır.

 

Ortalama 100 TL dediğimiz zaman bir saatin Türkiye fiyatına aylık 200.000 TL ciro yapan bir sektörden oluşumdan bahsetmekteyiz. Bir saatin garanti süresi ortalama 2 yıl olmak beraber büyük firmalardan saat alanlar oldukça şanslı bir durumdadırlar. Çünkü teknik servis konusunda yani herhangi bir en ufak sorun yaşandığında ya da yaşanma ihtimalini bile göze alırsak büyük servis ağına sahip önemli üreticiler bu konuda tüketicilere ciddi şekilde yardımcı olmaktadırlar. Çünkü her bölgede hatta nerdeyse her ilde bayileri, şubeleri, yetkili servisleri bulunmaktadır ve istediler zaman sizin bulunduğunuz bölgeden sizin ürününüzü alıp teknik servis bölgesine gönderip sizin sıkıntınızı çözme ve hiç bir şekilde kullanıcı hatası deyip bir ücret almama gibi olumlu yönleri bulunmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir