Yepyeni Tarz Sunan Erkek Giyim Modelleri

Son yılların yepyeni tekstil parçalarını akseden ve bir çok tasarımını ön plana çıkartan kumaş alternatifleri ile giyim modelleri rağbet görmektedir. Buna takiben birbirinden farklı dokusal desenleri ile tarz oluşumlarını sağlayan giyim sektörü sayesinde nitelikli kıyafetlerle şık kombinler yapılabilmektedir. Bu kapsamda erkek giyim modellerine yansıtılan özellikli ve asimetrik kesim hatları çerçevesinde tasarımların uyumluluğu gözlenmektedir. Bunun için çok yönlü giyim tasarımlarının alımlarında değişik detaylarına dikkat çeken erkek tişört ve pantolon kombinleri yegane tarz oluşumlarının rahat seçimleri arasında gösterilmektedir. Bunun akabinde imtiyazlı dikiş hatları ile görsel manada şıklığı yansıtan giyim alternatifleri doğrultusunda ilginç tasarımların aksedilmesi de farklı kombinleri ön plana çıkmasına yol açmaktadır. Bunun için istenilen renklere hakim olan üst ya da alt kıyafetlerinin yanı sıra takım halinde sunulan kombin fikirleri de alıcılarına yardımcı olabilmektedir.

Renk Uyumluluğu İle Erkek Giyim Alternatifleri

Yaşamsal faaliyetlere bağlı olarak erkek giyim alternatiflerinin renk uyumluluğu ile motif dengesi sağlanmasının akabinde tercihler belirlenebilmektedir. Bu kapsamda modern akıma sunulan modanın çok hareketli ve asil görünümünü sergileyen giyim seçenekleri arasında özellikle dikkate alınması gereken kombin farkları olmaktadır. Bununla birlikte konforlu tasarımların trend sadeliği ya da eksantrik detayları bakımından erkek modasına taşınan ve marjinal stillerin ortaya çıkmasına yol açan modeller ile güzel kombinler oluşturulabilmektedir. Bunun yanında her bir erkeğin duruşuna özgü kaliteli kumaş içeriklerine sahip olan giyim modelleri ile günler fark etmeksizin kusursuzca kombinler sağlanabilmekte ve beğenilen imajlar aksedilebilmektedir.

Erkek Giyim Modellerinin Çeşitli Tasarımları

Kurumsal hizmet anlayışıyla sunumlarını gerçekleştiren firmaların çok çeşitli Dufy erkek giyim modelleri olmakla birlikte özgün tercihler yapılabilmektedir. Bu doğrultuda tasarım işçiliklerine bakılarak ve yan aksesuarlar ile birleştirilen giyim alternatifleri sıra dışı detaylarla sunulmaktadır. Bunun yanı sıra profesyonel ve kaliteli sunumlarla müşteri beğenisi kazanan firmaların erkek kıyafetleri konusunda sade, renkli ve desenli tasarımları stil ayrıcalıklarına yer vermektedir. Bu hususta çok seçici olan erkek akımına yönelik sunulan kombin detayları ve stil aranjmanları ile siz de tarzınızı yansıtabilirsiniz.

 

 

Erkek Giyim Hakkında Her şey

erkek-giyimErkek giyim kişiden kişiye ve bulunduğu yılın modasına göre özellikleri değişebilmektedir. Erkek giyimi 3 kategori halinde inceleyebiliriz. Bunlar klasik tarz, spor tarzı ve günlük tarzlardır. Erkek giyim kullanımında is hayatında bir takım elbise giyebileceği gibi normal hayatında spor tarzı giyinebilir. İş hayatında takım elbise giyilmesi erkek giyimin ciddiyetle özellikleri kullanır. Takım elbiseler daha çok ciddi bir işi yansıtır. Sosyal hayatta ise pijama veya spor tarzı erkek giyimin tercih edilmesi rahatlığı yansıtmasıdır.

 

Erkek Giyim Çeşitleri ;

 

Erkek Ayakkabı: Erkek ayakkabıları gene 3 kategoride inceleyebiliriz bunlar spor ayakkabı, iş ayakkabısı ve gündelik ayakkabılardır. İş ayakkabıları işin çeşidine ve uygunluğuna göre farklılık gösterir. Spor ayakkabılar ise daha çok tatil veya kendinizi rahat hissetmek istediğiniz alanlarda kullanılır. Gündelik ayakkabılar ise ziyaretler vb. olaylarda tercih edilir.

 

Erkek Pantolonu; Pantolonlar kot, kumaş ve keten olmak üzere 3 başlık altında inceleyebiliriz. Kot pantolonlar daha çok sert işler gerektiren veya kendi işinin patronu olan kişilerin tehdit ettiği seçenektir. Kumaş ve ketenler daha çok ciddi işlerde görev alan kişilerin takım elbise ile birlikte kullandığı pantolonladır.

 

Erkek Ceketleri; Erkek ceketleri de gene iş hayatında kullanılan ceketler olması gibi düğün veya şık görünmek için giyilen çeşitleri de bulunmaktadır.

 

Erkek Çorapları; Çoraplara çok fazla dikkat edilmese de oldukça önemli bir ayrıntıdır. Ciddi işler de çalışan kişilerin modeli daha çok sadece ve kapalı renklerdir. Spor veya parti için ise daha çok karışık ve renkli tercih edilir.

 

Erkek Kravatları; Ciddiyet gerektiren islerde çalışan kişiler daha çok kahverengi ve siyah rengini kullanmakta. Düğün veya eğlence için kravat kullananlar kırmızı vb. renkler tercih etmekte.

 

 Erkek Giyim Seçiminde Püf Noktalar ;

 

– Öncelikle dikkat etmeniz gereken asla bol kıyafetler almamanız. Çok zayıf olsanız bile mutlaka sizin bedeninize uygun kıyafet bulursunuz bulamazsanız da terzi de bunu halledebilirsiniz.

 

– Dar ayakkabıların üstüne asla dar pantolon giymeyin. Çok dar olan ayakkabılar zor durumda kalmadığınız sürece tercih etmeyin.

 

– Sade zarif bir ayakkabının üstüne asla renkli pantolon veya kıyafet giymeyin bu renk uyumsuzluğuna ve saçma bir görünüme sebep olur.

 

– Giydiğiniz ayakkabı rengine göre ceket veya T-shirt pantolon rengine göre de aksesuar tercih edin. Bu son derece güzel bir uyum olur.

 

 Erkek Giyim Nedir?

 

erkek-giyimModanın çizdiği yolda erkeklere göre uyarlanan her türlü kıyafet ve giyime erkek giyim denir. Erkek giyiminde kadın modasından yola çıkılarak üretim yapılmaz fakat erkek ve kadın modasında kemer, kravat, ceket gibi kıyafetler unisex kıyafetlerle çokça karşılaşabiliriz.

Erkek giyiminde bedenler, kadın kıyafetlerine göre daha büyük ve kalın kalıplıdır. Erkek giyimde ceket, pantolon, tişört gibi gğ6nlük rutin kıyafetlerle fazlasıyla karşılaşabilirsiniz. Erkek giyiminde dikkat edilen yada, ön görülerek üretilen ürünlerde kasvet ve desensiz tişörtler baz alınır. Kapalı renkler ve kalıplı kıyafetler daha erkeksi olduğu için üretimde bu esaslar göz önüne alınır. Fazla desen ve süs kullanılmaksızın, kadın modasına kaçmadan ve kadın giyim gibi ince kumaşlar kullanılmadan üretilmelidir.

Erkek giyim, sadeliği ve yalınlığı göz önünde bulundururken, bu sadelikte fazlaya kaçılmadan, aynı zamanda modaya uzak bir üretim yapılmamalıdır. Aksi hâlde demode kıyafetlerin talepleri azdır. Erkek giyimde çeşit fazlalığı sayısız denecek kadar çoktur ve özellikle son yıllarda modanın, moda olduğu ve giyim sektöründe yeni tarzların çıkması erkek giyimi içinde ayrı bir hava katmaya devam ediyor.

Erkek giyimi, çeşitli pantolon ve tişörtler, takım elbiseler, iç giyime kadar kapsamlı ve renk ayrımı, kadın rengine kaçmayacak şekilde ayarlanmalıdır. Erkek giyimde ele alınan erkek tişörtü, bakıldığında erkek cinsiyeti için tasarlandığı anlaşılacak şekilde erkeksi yapıda olmalı, daha kasvetli bir tarz oluşturulmalıdır.

Erkek giyimde, erkek spor giyim, erkek iş giyim ve erkek rahat giyim diyerek tarzlara ayrılabilir. Erkek giyimde tüm markanın ürettiği erkekler için giyim mevcuttur. Hiçbir giyim sektörü sadece kadınlar için, kıyafet üretmez ve tasarlamaz. Erkek giyimde seçenekler kadın giyime göre daha kısıtlı olsa da, bu erkek giyiminin üretiminin azaldığını göstermez.

Hâlâ da iki giyim üzerinde üretim yapan firmalar, modayı takip ederek ürettiği kıyafetlere alıcı bir göz oluşturuyor. Hemen hemen her sitede fazlasıyla çeşit görebileceğiniz, birbirinden tarz ve farklı modaya hitap eden erkek ürünleri, markaya göre değişik fiyat erozyona uğrasa da kalite, fiyatla doğru orantıda işliyor.

Erkek giyim, giyim sektörünün büyük bir parçası olmaya devam ediyor ve gün geçtikçe erkek giyim sektörünün hızla büyüdüğüne şahitlik edebilirsiniz. Modaya yön veren ve değişik aksesuarla, değişik tarz oluşturabilen erkek giyimde, en az kadın giyimi kadar kapsamlı ve göreceli. Bu modanın kadınlara özgü bir hava olmadığını ve moda denilince akla ilk gelen şeyin elbise olmadığını fazlasıyla kanıtlıyor.

İleri ki senelerde daha fazla üretimine şahitlik edeceğiniz erkek giyimin modayla buluşması ve modaya farklı bir göz katması modayı daha kapsamlı bir sektör haline getiriyor. Erkek giyimin temelinde sadelik ve yalınlık, yani süssüz ve işlemesiz bir üretim yaparken, bunun avantajını hem firma yaşıyor, hem de erkek giyim alıcıları bu konuda daha ergonomik davranıyor.

Erkek giyimde kadın giyimine kıyasla fabrikadan çıkış süresi daha kısadır. Sade bir üretim esas alındığı için ise fiyatı daha makul fiyatlara inmektedir. Erkek giyim, bu denli ekonomik ve kolay bir şekilde müşterilere sunulması, modanın aslında pahalı kıyafetlerle denk olmadığını da bizlere ispatlıyor.

 

Tüm Yılların Gelişen Sektörü

Giyim sektörü geçmişten günümüze hep gelişen bir sektör olmuştur. Bu sektörde hizmet veren birçok firma vardır. Bu firmalar ülkenin ve dünyanın birçok yerinde birçok mağaza açmıştır. Dünyaca ünlü markalar ülke geneline hizmet verirken aynı zamanda yurt dışındaki müşterilerine de hizmet verirler.

Bu markalar Türkiye’de de mağaza açıyor ama dünyaca ünlü markalar genellikle bu mağazaları Türkiye’deki büyük şehirlerde örneğin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi şehirlerde yoğunluklu olarak açıyor. Özellikle İstanbul’da dünyaca ünlü birçok markanın mağazası vardır. Bu mağazalar, alışveriş merkezlerinde ya da şehrin işlek caddelerinde açılıyor.

Firmalar genel olarak bayan giyim alanına yoğunlaşsa da artık çoğu marka erkek giyim alanında da hizmet vermektedir. Sadece erkek giyim satan mağazaların dışında hem erkek hem de bayan giyim satan mağazalar yoğunlaşmaya başlamıştır, sadece bayan giyim satan mağazalar da erkek giyim tasarımlarını satışa sunmuştur. Bu mağazalarda genel olarak erkek ve bayan kıyafetlerinin reyonları farklı oluyor.

Bu durum hem erkek hem de bayan müşteriler için alışverişte kolaylık sağlamış oluyor. Sadece erkek giyim satan mağazalarda takım elbise, smokin gibi salon kıyafetlerinin dışında günlük kıyafetler de satılıyor.  Ama bayan ve bay kıyafetlerinin her ikisin de bulunduğu mağazalarda takım elbise, smokine ender rastlanıyor ve sadece erkek giyim ürünleri satan mağazalarda da spor ya da günlük kıyafet çeşitliliği smokin ve takım elbiseye göre daha az.

Bayan ve baylar için ürünler olan mağazalarda genel olarak günlük kullanılan kıyafetler satışa sunuluyor. Eğer günlük giyimde spor tarzı kıyafetleri tercih eden bir baysanız bu mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz.

Erkeklerin kıyafetlerine, kıyafet tarzlarına, kıyafetin temizliğine, kıyafet kombinine, kullandıkları aksesuarlara çok dikkat edip kendi tarzlarına uygun giyinmelilerdir. Çünkü dış görünüş olarak iyi ve çekici olmak sizi hem özel hayatınızda hem de iş hayatınızda bir adım öne geçirir. Ayrıca iyi giyinen bir erkeğin özgüveni de yüksek olur. İyi giyinmek isteyen bir baysanız erkek modasını takip edip kendi tarzınızı oluşturup şık ve ilgi çekici olabilirsiniz.