Erkek Giyim Hakkında Her şey

erkek-giyimErkek giyim kişiden kişiye ve bulunduğu yılın modasına göre özellikleri değişebilmektedir. Erkek giyimi 3 kategori halinde inceleyebiliriz. Bunlar klasik tarz, spor tarzı ve günlük tarzlardır. Erkek giyim kullanımında is hayatında bir takım elbise giyebileceği gibi normal hayatında spor tarzı giyinebilir. İş hayatında takım elbise giyilmesi erkek giyimin ciddiyetle özellikleri kullanır. Takım elbiseler daha çok ciddi bir işi yansıtır. Sosyal hayatta ise pijama veya spor tarzı erkek giyimin tercih edilmesi rahatlığı yansıtmasıdır.

 

Erkek Giyim Çeşitleri ;

 

Erkek Ayakkabı: Erkek ayakkabıları gene 3 kategoride inceleyebiliriz bunlar spor ayakkabı, iş ayakkabısı ve gündelik ayakkabılardır. İş ayakkabıları işin çeşidine ve uygunluğuna göre farklılık gösterir. Spor ayakkabılar ise daha çok tatil veya kendinizi rahat hissetmek istediğiniz alanlarda kullanılır. Gündelik ayakkabılar ise ziyaretler vb. olaylarda tercih edilir.

 

Erkek Pantolonu; Pantolonlar kot, kumaş ve keten olmak üzere 3 başlık altında inceleyebiliriz. Kot pantolonlar daha çok sert işler gerektiren veya kendi işinin patronu olan kişilerin tehdit ettiği seçenektir. Kumaş ve ketenler daha çok ciddi işlerde görev alan kişilerin takım elbise ile birlikte kullandığı pantolonladır.

 

Erkek Ceketleri; Erkek ceketleri de gene iş hayatında kullanılan ceketler olması gibi düğün veya şık görünmek için giyilen çeşitleri de bulunmaktadır.

 

Erkek Çorapları; Çoraplara çok fazla dikkat edilmese de oldukça önemli bir ayrıntıdır. Ciddi işler de çalışan kişilerin modeli daha çok sadece ve kapalı renklerdir. Spor veya parti için ise daha çok karışık ve renkli tercih edilir.

 

Erkek Kravatları; Ciddiyet gerektiren islerde çalışan kişiler daha çok kahverengi ve siyah rengini kullanmakta. Düğün veya eğlence için kravat kullananlar kırmızı vb. renkler tercih etmekte.

 

 Erkek Giyim Seçiminde Püf Noktalar ;

 

– Öncelikle dikkat etmeniz gereken asla bol kıyafetler almamanız. Çok zayıf olsanız bile mutlaka sizin bedeninize uygun kıyafet bulursunuz bulamazsanız da terzi de bunu halledebilirsiniz.

 

– Dar ayakkabıların üstüne asla dar pantolon giymeyin. Çok dar olan ayakkabılar zor durumda kalmadığınız sürece tercih etmeyin.

 

– Sade zarif bir ayakkabının üstüne asla renkli pantolon veya kıyafet giymeyin bu renk uyumsuzluğuna ve saçma bir görünüme sebep olur.

 

– Giydiğiniz ayakkabı rengine göre ceket veya T-shirt pantolon rengine göre de aksesuar tercih edin. Bu son derece güzel bir uyum olur.

 

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir