Para Kazanma Yollarında Yeni Arayışlar

Yeni iş fikirleri
Yeni iş fikirleri

Ne tuhaftır ki, şu eski deyişi sık sık duyarız: “Güneşin altında yeni hiçbir şey yok. Birçok insanin bu saçma deyişi kabullenmesi ise iki kat daha tuhaftır. “Güneşin altında yeni hiçbir şey yok” deyişi, hiçbir şey düşünmeyenlerin kendilerini mazur göstermek için sığındıkları bir limandır.  Bu ifade yeniliği, yenilikçiyi ve yenilikleri öldüren bir kavramdir ve bunu söyleyenlerson derece yanliş düşünmektedirler! Bu olumsuz düşüncenin sizi esir etmesine izin vermeyin.

Güneşin altında yeni çok şey var ve gerçekten de yeni olan fikirler pazarda her gün büyük başarilar kazaniyor. Ne mutlu ki, Dr Jonas Salk çocuk felci hastalığının bertaraf edilmesi için bir yol olması gerektiğine inanmış ve bu sayede çocuk felci aşısını bulmuştur. Ne mutlu ki, enfeksiyonlara neden olan stafilokoklar gibi süper bakterilerin yeniden güçlenmesini önlemek için bilim adamları her gün yeni yöntemler üzerinde araştrmalar yapıyorlar. Thomas Jefferson ve John Adams birbirlerine yazdıkları o harikulade mektupları neden kolayca e-mail ile göndermemişlerdi dersiniz? Ya da o ka dar uğraşmak yerine Jefferson telefonu kaldirip neden Adams’ı aramamişti? Eğer bunu yapmiş olsalardi her ikisi de her mektup için haftalarca zaman kaybetmekten kurtulmuş olurdu. Sizce Stephen Stills güftelerini kimden aşırmıştı… Stephen Foster’dan mi? Ya da bir daha ki sefere uçakla bir yerden bir yere uçmak için bilet fiyatlar ya da uçak saatlerini öğrenmek istediği zaman Ikarus’a dumanla bir mesaj gönderin. Bakarsiniz yaşlı Ik size uçak saatlerini ve bilet fiyatlarini gösteren bir liste fakslar.

Pazara yepyeni ürünler çıkarilabilecek, yepyeni satiş yöntemleri bulunabilecek ve müşterilere hizmet etmek için yepyeni yöntemler keşfedilebilecek sonsuz bir potansiyel var Starbuck çıkıpta bu alanda devrim yapana kadar dünyanin her yerinde kahve pişirilip satiliyordu. Bebekler, bir anne iki tarafında da sapları olan biberonu icat edinceye kadar nesiller boyu biberonlarını yere düşürdüler.

Müzayedenin tarihi en az ticaretin tarihi kadar eskidir; fakat, EBay müzayedeyi internet üzerinden yapmaya başlayınca bu kadar muazzam bir iş olarak ortaya çıkmiştır.(Yoksa Alexander Graham Bell aym zamanda on-line hatları da mi icat etmişti?).  e, bavullarin altina o küçük tekerlekleri koymayı akıl eden adam, herhalde bir yerler- de milyonlarinin üzerinde oturuyordur. Bu basit fikirlerin her biri, yenilikçi ticaretin temelleridir

 

Eğer, müşterilerinizin istekler karşlamak için çok daha iyi bir yol olduğuna inanyorsaniz, çok büyük bir ihtimalle doğru yoldasiniz demektir. “Bu daha önce yapilmişti” ya da “Bunu daha önce denemişlerdi.” türünden yorumlara ya da “tavsiyelere hiç kulak asmayin. Bunlar yaraticiliği öldüren unsurlardir. Bu yüzden bunları görmezlikten, duymazliktan gelin.

Yeni şeyler, yeni yöntemler ve yeni fikirlerle ilgilenenler, önem sirasina göre müşteriler, mal sahipleri, çalışanlar, tedarikçiler, bankacilar, vergi koyucular ve toplumdur.

Patent bürosunda çalışanlara güneşin altinda yeni bir şey olup olmadigini sorun. Size bu kavramin patentli bir saçmalik olduğunu söyleyeceklerdir.  Güneşin altında yeni birçok şey var. Akliniza gelen herhangi bir fikir, size yepyeni bir iş imkan yaratabilir.

O fikrin peşini bırakmayın! Onu uygulamaya koyun! sağlayabilir Bu fikir sizin güneşin altında ilerlemenizi sağlayabilir.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir