Yeni Bir İş Tanımı

1945-1960yılları arasında doğanlara yönelik bir fitnes salonu açmak, yeni bir iş fikridir. Bu salonun adı Bods for Boomers olacaktır. A.B.D’de altmış milyon ya da daha fazla “baby boomers” (İkinci Dünya Savaşı sonrası, 1945-1965 yılları arasında yaşanan nüfus patlaması döneminde doğanlara verilen ad.) vardır. Bods for Boomers, hali hazırdaki fitnes merkezlerinin verdiği hizmetten daha farklı ihtiyaçlara cevap verecektir.

Bods for Boomers, mükemmel bir vücuda sahip olmak gibi bir düşüncesi olmayanların devam edeceği bir salon olacaktır. Müşteriler burada istedikleri her türlü yiyeceği içeceği bulabilecek, istediği ürünü satın alabilecek, kadınların ve erkeklerin egzersiz alanları ayrı ayrı olacaktır. Böylece, müşterilerin karşı cinse nasıl göründüklerini kafalarına takmalarına gerek kalmayacaktır. Müşteriler geniş bir çalışma programı yelpazesinden, bu çalışmanın sonuçlarını da görebilecekleri materyaller sayesinde, uygun çalışma programları seçebileceklerdir.

Örneğin; salonda kilo verme programları, adale güçlendirici programlar, kardiyovasküler gelişim programları olacaktır. Her müşteri kendisine air program dahilinde çalışacaktır. Herhangi bir aylık ücret ya da üyelik aidatı ödenmeyecektir. Müşteriler, salonda geçirdikleri süre kadar ücret ödeyeceklerdir.

Fiyat, dakikada 50 kuruş olacaktır. Müşterilerin salonda ne kadar çalıştıkları, verilecek bir elektronik giriş kartı sayesinde belirlenecektir. Duşlar ve soyunma odaları tek kişilik olacaktır. Bods for Boomers kirası düşük, kiraya verilmesi pek mümkün olmayan eski alış veriş merkezleri ya da kullanılmayan büyük ardiye binalarından birinde açılacaktır. Salonda görev yapacak personel fiziksel yapısına göre değil, müşterilerle iletişim kurma yeteneklerine göre işe alınacaktır. “Bu senin vücudun. Vücudunu Bods for Boomers’da biraz şımartmaya ne dersin?”

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir