Dikkat Çekici Detaylarında Erkek Tarzı

erkek-bileklik-modelleri

Bir bütünün, tamam olabilmesi için ufak ayrıntılara ihtiyacı vardır. Bir tabloyu tablo yapan ufak detaylarında saklıdır ya da bir kitabı içinde saklı ufak ipuçları bir eser haline getirir. Bir kombinin her parçasının bir araya gelmesi ise tarzı oluşturmaktadır.

Bütün, ancak o zaman tamam olur. Parçalar tek başına anlamsız gibi görünse de bir araya geldiklerinde anlam kazanırlar; güzelleşir, estetik olarak göze hitap ederler. Örneğin ayakkabıyı çantanın, çantayı gözlüğün, gözlüğü küpenin, küpeyi kolyenin, kolyeyi bilekliğin tamamlıyor olması gibi… Her şey bir bütündür ve tarz bu bütünden oluşur.

Aksesuarlar geçmişten günümüze kadınların vazgeçilmezi olmuştur. Çünkü bir kadın detaycıdır; detaylara takılır ve ona önem verir. Giyimine kuşamına, baştan aşağı en ince ayrıntısına kadar dikkat eder. Hatta eğer her şey istediği gibi olmamışsa (mesela bir tek takısı eksikse bile) o günkü kombinini tamam olana dek erteleyebilir.

Tabi kadının bu detaycılığına günümüz erkekleri de ortak olmuş; giyim kuşamda daha açık görüşlü ve çeşide önem verir hale gelmiştir. Takılar artık sadece kadının değil, erkeğin de vazgeçilmezi olmuştur. Örneğin bir kolye, bir saat, bir bileklik erkeğin de kombinini tamamlamada neredeyse son noktası sayılmıştır.

Aksesuar denince erkeklerin çoğunlukla kullandıkları takı önceleri sadece şık bir saat iken şu sıralar şık bir saatin yanına şık bir erkek bileklik eklemek modayı yakından takip eden erkeğin tarzını tanımlar ve tamamlar hale gelmiştir.

 Erkek bileklik modelleri çok çeşitli malzemeler ve şekillerle üretime sunulmaktadır… Lastik, deri, keçe, ip gibi malzemelerin boncuk ve ya pullarla süslenip; örgü, tek sıra ya da çoklu diziliş biçimleriyle piyasada bulabilirsiniz. Önemli olan tarzınıza ya da ihtiyacınıza uygun bir bilekliği kullanacağınız kombine uydurmaktır.

Şık bir bilekliğe illa para ödemeniz gerekmemektedir. Bazen bir bilekliği şık yapan ona yüklediğiniz anlam da olabilir. Çok pahalıya bulabileceğiniz bu takıların yanında, size hediye edilen bir bilekliğin anlamı çok daha büyük olabilir. Bazen de bileğinize bağladığınız herhangi bir ip bile sizi tamamlamaya yetebilir. Bu, ufak bir detaydır fakat tarzınızı oluşturur, “bütün”ünüzü tamamlamanıza yardım eder.

 

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir