Araç kiralama denilince akla gelen nedir?

istanbul araç kiralamBirçok yetişkin araba almadan önce mutlaka bir araca binip kendini test eder. Bunu da genelde kiralık araçlar üzerinde denerler. Burada size araçları nasıl kiralayacağınız ve size yararları, zararlarını belirtiyor olalım.

 

Öncelikle Araç kiralamak için mutlaka 3 yıllık ehliyete sahip olmamız gerekir. Bunun yanı sıra kimlik fotokopiniz ile birlikte kiralama yapabilirsiniz. Kimlik ve ehliyet belirtmediğiniz durumlarda belli bir kefil veya provizyon nakit adı altında ücretler alınabilir. Genellikte profesyonel olarak yapılan bir iştir. Bu işle ilgili birçok garanti veren şirket varken el altından yapan şirketleri de bulmak mümkün. Piyasa olarak çok kazandıran bir o kadar da rahat yapılan bir sektördür. Her zaman kiralık araç bulmak mümkün fakat bayram ve özel günlerde neredeyse kiralık araç bulmak imkânsızdır. Günler öncesinden rezervasyon yapmak gerekebilir.

 

Sektör olarak en çok kiralama piyasası şüphesiz ki mega kentlerdir. İstanbul bunların en başında gelir. İnternet üzerinden veya sokakta gezinirken çeşit çeşit fiyata ve modelde kiralık araç bulmak mümkündür. Üstlerinde mutlaka ki kiralık tabelasını görürsünüz.

 

            İstanbul araç kiralama yapabilmek genellikle kolaydır. El altından gayri resmi olarak bu işi yapan birçok firma varken araç bulmakta bir o kadar kolaylaşır. Tabi ki tavsiyemiz mutlaka garanti veren profesyonel hizmet adı altında araca kasko ve sigorta yaptıran yerlerden araç kiralamanız olacaktır.

 

Kiralamaları saatlik olarak yapabileceğiniz gibi günlük aylık ve yıllık şeklinde de yapabilirsiniz. Araç ne kadar sizde kalacaksa o kadar birim fiyatı düşecektir. Bunun yanı sıra İstanbul araç kiralama yaparken özel şoför hizmeti veren yerleri de tercih edebilirsiniz. Havaalanı transferi, özel günler, düğün, bayram gibi zamanlarda ekstra ücretler ödenerek şoförlü araç kiralamak mümkün.

 

Kiralarken eğer usta bir şoför değilseniz modeli düşük araç istemenizde fayda var. Herhangi bir kaza durumunda bazı kiralama firmaları kasko veya sigortasından karşılarken bazı firmalarda masrafları sizden talep etmektedir. Bunun için senet imzalatılır ve kefil verilir. Ayrıca kiralama saatleri içerinde gelen trafik cezaları da sizin tarafınızdan ödenir. Kısacası araç kiralaması yapmadan önce mutlaka iki kere düşünmeniz gerekir. Kazasız günler dileriz.

 

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir