Ev Keyfinizde Koltuk Takımları

koltuk-takimlari

 

Hepimiz en çok evimizde rahat ederiz. Alıştığımız, en rahat ettiğimiz ve bize ait olan en güzel yerdir evimiz. Hatta gidip de beğendiğimiz bir ortam için en güzel iltifat “kendimi evimde hissettim” cümlesidir.

 

Eşyalarımızı kendimiz seçer ve çoğunlukla kendimiz kullanırız. Bütçemize uygun en rahat mobilyaları, en fonksiyonel araçları tercih ederiz. Binlerce modele, renge ve tasarıma sahip olan koltuk takımları içinden kendimizi ve yaşam şeklimizi en çok yansıtanları seçeriz. Ev halkı vaktinin büyük çoğunluğunu evde geçiriyorsa ve sıklıkla misafir kabul ediyorsa genellikle daha otantik ve görsel mobilyalar tercih edilirken, yoğun çalışma hayatı olan bireyler çoğunluktaysa genellikle daha fonksiyonel ve dinlendirmeye yönelik eşyalar tercih edilir.

 

Örneğin yoğun çalışma hayatı olan ailelerin oturma odalarında çoğunlukla köşe takımı vardır ve bu koltukların birden fazla kişinin uzanarak dinlenebileceği açılır katlanır aksamları, oturma pozisyonlarına en yakın pozisyonlandırılmış sehpaları bulunur. Daha az süs eşyası vardır ve fonksiyonel olmayan eşyalar azınlıktadır. . Öte yandan daha az çalışan birey varlığında mutlaka bir odada görselliği fonksiyonelliğinin önüne geçmiş bir dekorasyon söz konusudur ve daha çok oturmaya ve misafir ağırlamaya yönelik koltuk takımları tercih edilir. Berjerler ve sehpalar çoğunluktadır ve bolca süs eşyası görülür.

 

İnsanların yaşam tarzları en çok evlerine yansımaktadır. Renk tercihleri, doku ve kumaş seçimleri o evde yaşayan bireyler hakkında size bir miktar fikir verebilir. Benzer tercihler evin diğer bölümlerinde de farklılık gösterirken daha çok uzunca vakit geçirilen bölümlerde farklılıklar görülüyor. Günümüzde ev eşyalarında tercih sınırları tamamen ortadan kalkmıştır. Özel siparişinizle kendi zevkinize göre mobilya yaptırabileceğiniz gibi, tüm mobilya seri üretici firmaların geniş ürün yelpazelerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

 

Eviniz gerçekten keyfinizin kâhyasıdır. Ne kadar iyi dinlendiğiniz, ne kadar iyi beslendiğiniz, ne kadar iyi uyuduğunuz evinizin konforuna ve içinde bulunan eşyalarınızın ne kadar fonksiyonel olduğuna bağlıdır. Sizi en çok mutlu eden renklerle yaşamaya gayret edin. En rahat kullandığınız eşyalar tercih edin. . Sizi yoran ve evinizde gereksiz yer kaplayan, modası çoktan geçmiş ve işlevini yitirmiş tüm eşyalarınızdan kurtulun. Çünkü evinizi ne kadar severseniz içinde o kadar mutlu olursunuz.

 

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir