Müşteri Kazanmanın En Mükemmel Tekniği

Müşterinin beklentilerine cevap veren maliyeti daha öncekilere göre daha az olan HER TEKLİF tebrik edilmeyi fazlasıyla hak eder.

Çok zaman önce büyük bir şirketin Latin Amerika’daki faaliyetlerini yürütmek için Japonya’dan yeni atanmış olan eski bir dostum beni aramıştı. Kendisiyle Japonya’dan ev alım satım işlerinde birlikte çalışmıştık. Fakat çok iyi bildiğim bir nokta, yeni çalışma bölgesinde onun ve benim ücretlerim farklıydı. Benim tekliflerim bu haksızlıktan etkilendiler.

Arkadaşım büyük bir neşeyle “Senin bu pazara bir zamanlar Japonya’da yaptığımız gibi birbirinden farklı altı veya yedi programla gelmenden korkuyorum” dedi. “Fakat bu pazar o tip bir bütçeyi sağlayamayacaktı. Bizler düzinelerce küçük pazara ulaşmak için maliyeti düşük etkin yollar arıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Şüphesiz maliye sadece müşterinin endişesi veya sorunu değildir. Hemen hemen her yapılan işte onu çekici hale getiren iyi bir fikir ve cazip fiyatla desteklenmiş heyecan verici saygınlıklar vardır.

Örneğin bizler, sık sık büyük otomobil şirketleriyle iş ilişkisine girmekteyiz. Ve bizlerin çok iyi bildiği nokta bu şirketlerin verdikleri kararlarla ağırlıklı olarak kendi aracı organizasyonlarının fikirlerine önem verdikleridir. Bu nedenle bizler ortaya koyduğumuz teklifin içine bu şirketin aracı organizasyonunun düşüncelerine de yer verecek şekilde düzenlemeler getiriyoruz.

Bu ise sonuçta araba yapımcı firmalarının fakasında yapmış oldukları iş ile problemlerini bizlerin diğerlerine göre biraz daha fazla yakın olduğumuz ve bilgi sahibi olduğumuz konusunda bir düşünce oluşmaktadır.

Maksimum Etki İçin Zamanlaması İyi Yapılmış Telefon Görüşmesi

İnsanlar yaptıkları telefon konuşmalarının zamanlamasına yeterince dikkat etmezler. Telefon etmeyi bir zorunluluk olarak görüp söyledikleri mesaj beyinlerinden geçerek doğrudan numaraları çeviren parmaklardan geçer. İnsanlar genellikle ne zaman aramanın Kimi ve Niçin aramaktan daha az önemli olmadığını unutuverirler.

İşime başladığım ilk günlerde benim en iyi müşterilerim ile yaptığımız işte verimliliği arttırmak ve kendi konumumu sağlamlaştırmak için çok çabuk bir şekilde telefon alışkanlıklarını inceledim. Ortada olan en önemli kural birine telefon ettiğinizde onları uykulu bir zamanlarında rahatsız etmemek veya tam dışarı çıkarken onları aramaktır. Bu üç müşterimin ilgili alışkanlıklarını doğru bir şekilde gözlemledikten sonra her yaptığım telefon görüşmesinde hem onları yerlerinde buldum, hem de istediklerimi söyledim. Arkadaşımı sabah 8’de, diğer arkadaşımı 9’da ve bir diğerini ise 10’da arıyordum. Bu düzeni sağladığım günlerde eğer onları bu saatlerden önce ararsam onları canlandırmak için iyi bir şans yakalamış, eğer bir saat geç ararsam kesinlikle yerlerinde bulamamış oluyordum.

H.McCormack

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir