Ev Ofislerde Çalışmayın

Home Ofis
Home Ofis
Ev Ofis

Bekar değilseniz ya da yalnız yaşamıyorsanız, bir home ofiste çalışmak verimli değildir. Bekar bile olsanız, ev ofisiniz bu defa da televizyon, buzdolabı, pencereden görünen manzara ve evdeki kedi ya da köpeğinizle yarışmak zorunda olacaktır. Eğer yalnız yaşamıyorsanız; fakat, ev halkı gün boyu evde olmuyorsa bile, hala daha dikkatinizi işiniz üzerinde yoğunlaştırmak, telefonlara cevap vermemek, kapı çalınca açmamak, posta kutusuna bakmamak ya da evcil hayvanınızı işetmek için yürüyüşe çıkarmamak için kaya gibi sert bir disiplinanlayışı içinde olmaya ihtiyacınız vardır.

Eğer bir ev ofisiniz varsa ve eşiniz ya da çocuklarınız veyahut da diğer aile bireyleri bütün gün evdelerse, gününüz ölmüş demektir. Ofisiniz ister ses geçirmez bir şekilde yalıtın; ister kapısına asma kilitler takın, ister merdiven sahanlığına bir çoban köpeğini bekçi olarak dikin, yine de birileri bir şekilde sizi rahatsız edecektir.

Etrafınızda sizi bekleyen milyonlarca ayak işi, milyonlarca angarya ve yanıtlamamanız gereken milyonlarca soruolacaktır. Üç yaşındaki bir çocuk, oyuncak ayısının kopan kolunu yerine takmanızı isterken sizin dikkatinizi dağıttığını düşünmez: onun kendince öncelikleri vardır ve onun öncelikleri sizinkileri geçersiz kılar. Siz o durumda kullanışlı bir materyalsiniz ve birileri daima bu materyali kullanacaklar.

Müşterilerinizi ev-ofisinizde ağırlayamazsınız. Ev ofisinizde birebir iş görüşmesi yapamazsınız. Tedarikçilerinizle ya da diğer şirket yetkilileri ile ev ofisinizde toplantı yapamazsınız. Onlarla başka yerde buluşmak zorundasınız ve bu da hem para hem de zaman kaybı demektir.

mümkün olan en kısa sürede ev dışında bir ofis bulmalısınız. Ofise gitmek; alarm sistemini kurmak, antrenman yapmak, işe gitmek için giyinmek ve işe gitmek demektir. Bu disiplini bir şekilde davranmak demektir. Yataktan yuvarlanıp pijamalarınızla bilgisayarın başında geçmeniz tam tersi demektir (İşe karşı ilgisizolmak, ilgisiz işler doğurur.). Ev dışında kullanacağınız ofisin şaşaalı bir yer oması gerekmez. Basit ve sade bir yerde işinizi görür. Başlangıç olarak, basit bir garajı olması yeterlidir. Şehir merkezindeki, bir zamanlar gerçekten güzel bir yer olan bakımsız binalardan birindeki bir ofis de işinizi görecektir.

Ev dışında bir ofiste çalışmanız, size daha çok boş alan yaratacaktır. Bu da özellikle küçük çocukları olanlar ya da küçük bir evde oturanlar veyahut da her ikisi birden olanlar için çok önemlidir. Daha geniş alanlar daha az stres, daha verimli ve üretken olmak demektir.

Ev-ofis ili şeyde indirim yapar. Bir tanesi vergi indirimidir ve diğeri de zamanlamanızdaki, dikkatinizdeki ve konsantrasyonunuzdaki ve elastikiyetinizdeki düşüşü karşılamaz.