Yeni Tutkunuz Fiat Toro

Bu yıl araç firmaları arasında, farklı tarzlara sahip arabaların yapımı bir rekabet oluşturacak. Arazi araçları bu inanılmaz tasarımlardan sadece biri. İsterseniz önce tasarladığı arazi arabasıyla 2016’ya damgasını vuracak olan Fiat hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

fiat-toro-ic

Fiat’ın açılımı aslen İtalyancadan Türkçeye çevrilmiştir. Anlamı, ‘’Torino İtalyan Otomobil Fabrikası’’ dır. Bu büyük firmanın kurucusu olan Giovanni Agnelli 1899 yılında Kuzey İtalya da fabrikasının açılışını gerçekleştirmiştir. Birçok markayı bünyesinde barındıran Fiat ilerlediği başarılı süreç içerisinde adeta dünya devi haline gelmiştir. Alfa Romeo, Chrysler, Iveco, Lancia ve Jeep Fiat’ın sahip olduğu markalardan bazılarıdır.

fiat-toro-arka

Dünya devi Fiat, 2016 yılına çeşitli araba modelleriyle giriyor. Bunlar arasında en çok dikkatleri üzerine toplayan araba modeli Toro hakkında merak ettiklerimiz açıklandı. Toro, İtalyanca da ‘’Boğa’’ anlamına gelmektedir. Geniş iç hacimli özel araba 5 kişilik olup, 4,9 metre uzunluğuna sahiptir. Ayrıca arka kapak tasarımına dikkat edecek olursak, binek alımı için gayet uygun. Şimdiden araba severler için bir tutku haline gelen Fiat Toro çokta güçlü bir araba.

 

fiat-toro-arka-koltukTam 1 ton yük taşıyabilen Toro adeta bir kamyon gücüne sahip. Bünyesinde iki farklı motor bulunduran Fiat Toro, dizel olarak 2.0 16v E-troq 6 ileri manuel özelliklerine sahip. Country, Fiat Toro Urban ve Adrenaline olarak birbirinden farklı üç donanımla çıkış yapacak arabalar, 4×2 veya 4×4 olarak satın alınabilecek. Fiat Toro’dan beklediğimiz süspansiyonlardan haber verecek olursak, yüksek donanım seviyesinde olan aracımız 18 inçlik jantlara sahip. Arazi araçları arasında en iyisi olmaya hazırlanan Toro, eğim iniş kontrol sistemi bakımından oldukça iyi.

 

Uconnect multimedya sistemini bünyesinde bulunduran araçta, Gsp navigasyon sistemi ve geri dönüş kamerası da mevcut. Yağmur ve far sensörleri, xan farlar, Bluetooth ve deri koltuklarıyla bir tasarım harikası. Fiat Toro’yla Artık yolculukların çok daha zevkli olacağını söyleyebiliriz. Araba Brezilya pazarında 2016’ da satışa sunulucak. Ülkemizde satılıp satılmayacağı hala tartışma konusu olsa bile, o günü sabırsızlıkla bekleten Toro’nun fiyatı henüz belli olmamakla birlikte çokta ucuz olmayacağını söylemek mümkün.