Kariyer Planları

kariyer

Ekonominin kabuk değiştirdiği bir dönemden geçiyoruz. Bu  durum şirketleri de zorluyor. Enflasyonun düşüş trendinde  olması bile başlı başına önemli değişim unsuru.

Şirketler, bu geçiş sürecinde attıkları her adima dikkat ediyorlar. Eleman-yönetici alimi da bunlar arasinda yer alıyor. İçinde bulunduğum dönem ise işgücü piyasası için yoğun bir dönem. Mevsimsellik gereği Türkiye’de işgücüne katilimin en çok olduğu aylar üniversitelerin mezun verdiği döneme denk geliyor. Şirketler kendileri için uygun olan elemanları, seçmek için bu dönemlerde özellikle üniversitelerde titiz çalişmalar yapiyor, etkinlikler düzenliyor.

İşte bu fikirden yola çıkarak, başta üniversiteden yeni mezunlar olmak üzere geçen sene olduğu gibi bu yilda hazırlıklar başlamış durumda. Kuşkusuz sitemizde sadece genç mezunlarin yararlanacagini düşünmüyoruz. Hatta belki bu rehber, kariyerinde yeni bir kavşak arayanlarin işine daha fazla yarayacak. Yeni eleman planlari arasinda şirketlerin merkezlerinde ve yerel teşkilatlarında birçok tecrübeli yöneteciye ihtiyaç olduğu dikkati çekiyor. Bu makalelerimizin, tüm okuyucularimizin kariyerlerine katki yapmasini diliyoruz.