Erkekleri kadınlardan ayıran giysi?

kravat

İş adamlarının en büyük vazgeçilmezi kravat olarak nitelendirilebilir. Özellikle şıklığın ve asaletin tanımını isterseniz kravat takan adamları örnek verebiliriz. Kravat her açıdan resmiyet adı altında bir giysi olmuştur.

 

Renkler bakımından kravatlar nasıl olmalıdır?

 

Siyah normal kravat tarzında, olan kravatların daha çok resmi toplantılarda tercih ya da davetler gibi ortamlarda da tercih edilebilir türdedir.

Siyah dar tipte kravatların,

 

özel günler, yemekler, kokteyller ,

 

Gibi durumlarda tercih edilebilir. Renkli kravatlar daha çok nişan konseptlerin de tercih ediliyor olsa da bu görüntünün artık modasının çürüdüğünü

 

Belirtmek isterim. Nişanınızda gelin iseniz damadın taktığı veya takacağı kravatın elbisenizle aynı renkte olmamasına özen gösterin. Bu yaptığınız sizi uyumlu bir çift yapmak yerine sıradanlaştırır.

 

Nişan gününüzde Daha fazla cool(rahat) bir görünüm elde etmek istiyor musunuz?

 

O zaman özel günlerinizle çiftinizle farklı kombinler oluşturun, örnek vermek gerekirse ;

 

Giyeceğiniz elbiseniz mor ise siyah kravat takabilirsiniz, siyah her zaman asilliğin rengi olarak bilinir ve erkekte en fazla kullanılması gereken renklerden biridir. Seçtiğiniz kravatınızı etkileyecek faktörlerden birkaçı da giydiğiniz takım elbisenin rengi, kumaşı , tarzı , gömleğinizin rengi , yaka tipiyle uyumu gibi faktörlerde olabilir . İpek bir takım giydiğinizde kombin olarak kullanacağınız sert kumaştan kravat yanlış bir tercih oluşturmakla beraber güzel bir görüntü sağlamaz.

 

İş görüşmelerinde kravatın önemi nedir?

Görüntünüz karşı taraf için de önemli olacağından, özellikle iş toplantılarında, iş görüşmelerinde etki sağlayan bir durumdur. İşi ciddiye aldığınızı verdiğiniz önemi fazlasıyla belirtir. Bir iş görüşmesinde kravat takan insana oranla kravat takmayan insan açısından işveren sahibi az da olsa bir farklılık göstereceğinden emin olabilirsiniz.

 

Görüşme sırasında kravat takmış bir kişinin görüşmeyi ve görüşme yapacağı işi ciddiye aldığını da göstermektedir ciddiliğinizi de belirtir. Özellikle kahve ve Kahvenin tonlarını tercih edebilirsiniz ya da siyah, füme tarzında renklerde kravat takmak size bu konuda yardımcı olacaktır. Kahverengi ortama ve size biraz daha yumuşaklık, sıcaklık katarken, siyah rengin tonları size biraz daha sert bir görüntü sağlar.

 

Kravatta Hangi Set Farkını Ortaya Koymaz Ki

beyaz-kravatAlışılmış bir gerçek vardır ki kombin edilmiş set haline getirilmiş ürünler bize her zaman daha cazip gelir. Bize cazip gelen ürünler ise her zaman daha çok tercih edilir. Bu konuyu sadece giyim olarak düşünmemek gerekir yemek takımınızın setine uygun servis tabakları alırsınız neden uygun olmayan almak istemezsiniz çünkü setler genel olarak insanları daha çok cezp etmektedir. O zaman eşinize, sevdiğiniz bir arkadaşına, ailenizden herhangi birine hediye alırken neden kravat setleri arasından tercih yapmayacaksınız ki.

Kravat setleri tek başına şıklık yarışını kazanabilir ve bir erkeğe alınabilecek en doğru hediyedir. Erkeklere hazır bir kombin sunmak ve sunduğunuz bu kombinle gönülleri kazanabilirsiniz. Şimdiler de en gözde hediyelikler arasında yer alan kravat setleri sizin seçiminiz kolaylaştırmak sanki sizin hediye sıkıntınızı ortadan kaldırmak için üretilmiş gibidirler.

Bir erkek kadınlar kadar ince kombinler yapamaya bilir ama kravat setleri sayesinde kendileri için hazırlanmış olan bu setlerle harikalar yaratmış gibi olabilirler. Çünkü gömleği kravatı kemeri cüzdanı tesbihi kravat iğnesi mendili ile oluşturulmuş uyum en tarz ve en şık erkek giyimleri arasında yer almaktadır. Bazen erkeklerin taktıkları kravatla giydikleri en şık gömlekler takım elbiseler bile berbat bir görüntüye sahip olabilirler o uyumu yakalayamadıysalar şık olmaktan ziyade rüküş olma yolundadırlar.

Çizgili gömlekleriyle çizgili ya da desenli kravat takmaları bütün bir kombinlerini alt üst edebilir. Bu sıkıntılarını ortadan kaldırmak için gömlekle beraber oluşturulmuş kravat setleri tercih etmeleri gözle görülür şıklığa sahip olmalarına yardımcı olmaktadır. Kravat diyip geçmemek gerektiğini yanınızda kravat kombinini iyi ayarlayamamış bir erkekle herhangi bir cemiyetin içine girdiğiniz zaman daha iyi anlarsınız.

Eğer ki bu durum ya da buna benzer bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız siz de kravat setlerinin size sağladıklarından yararlanmak için sevdiklerinizi bu konu da uyarmalı ve onlara hediye alırken bu ince düşüncenin farkında olmalısınız.

Her set oluşturulduğu ve hazır sunulduğu sürece sizi cezp edecek ve farkını yansıtacaktır. Saatlerce hangisi hangisine uyar diye düşünmektense sizde sevdiklerinize bu setlerden almaya başlayarak işlerini kolaylaştırmaya ve uyumları karşısında kıskançlık yapmaya başlayabilirsiniz.