2016 Yazının Trend Ayakkabı Modelleri

yazlik-bayan-ayakkabiHer kadının vazgeçemediği tutkusudur ayakkabılar. Yazın yaklaşmasıyla birlikte bütün kış botların içerisinde kapalı kalan ayaklarımız, yazlık ayakkabılarla özgürlüğe kavuşmak için can atıyor. Alışverişe çıkmadan önce 2016 yazlık bayan ayakkabı trendlerini incelemenizde fayda var. Böylelikle modanın gerisinde de kalmamış olursunuz.

 

CIVIL CIVIL RENKLER

 

Bu yıl yine cıvıl cıvıl renklerde yazlık bayan ayakkabı modelleri vitrinleri süsleyecek. Özellikle yoğun iş temposunda çalışan, hem şık görünmek hem de rahat etmek isteyenler için püsküllü leoferler, oxford tarzı ayakkabılar bu senenin vazgeçilmezleri arasında.

 

BABETLERDEN VAZGEÇMEYİN

 

Bayanların en sevdiği modeller arasında yer alan babetler özellikle yazlık ayakkabıların olmazsa olmazları arasında. Yaza girmeden satın alacağınız bir kaç farklı renkte babet ile konforunuzdan ödün vermeyerek tarzınızı konuşturabilirsiniz. Babet modelleri arasında kararsız kaldıysanız mümkün olduğunca sade ve düz renkte olanlarını seçmelisiniz. Böylelikle her renk ve model kıyafetlerinizle daha kolay bir kombin elde edebilirsiniz.

 

BEYAZ SPOR AYAKKABILAR BU SENE DE MODA

 

Son yılların vazgeçilmezi beyaz spor ayakkabılar bu sene de en çok tercih edilen yazlık bayan ayakkabı modelleri arasında. Hem kot hem de kumaş pantolonlarla giyerek tarz bir görünüm elde etmek için henüz geç kalmış sayılmazsınız. Birçok markanın farklı modellerde ürettiği beyaz ayakkabılar geniş ürün seçeneğiyle ayakkabı tutkunlarının yardımına koşuyor.

 

SANDALETLERİ UNUTMAYIN

 

Herkesin en az bir tane dolabında bulundurması gereken ayakkabı modelleri arasında ilk sıraya sandaletleri koyabiliriz. Özellikle yaz aylarında elbiselerle rahatlıkla kombinleyebileceğiniz sandaletler de gene bu yılın yazlık bayan ayakkabı trendlerinden. Geçen yıl alıp bir türlü eskitemediğiniz sandaletleriniz var ise boncuklarla işleyip yeni bir form kazandırarak bütçenize küçük de olsa bir fayda sağlayabilirsiniz.

 

AYAKKABINIZI SEÇERKEN

 

Son olarak, ayakkabınızı seçerken model ve renginden önce rahatlığına öncelik verilmeli. Ayağınızın yapısına uygun modelleri tercih etmelisiniz. Beğendiğiniz her model ayağınızda şık durmayabilir. Bazı modeller ayağınızı olduğundan büyük gösterebilir. Bunun yanı sıra ayağınız taraklı bir yapıya sahipse ucu sivri ayakkabılar içinde ayaklarınız rahat etmeyecektir. Ayakkabılarınızı satın alırken mutlaka her ikisini de deneyin. Ayak numaranızdan daha büyük ya da daha küçük numarada ayakkabı tercih etmeyin. Unutmayın ki sağlığınız her şeyden önemli.