Yemek Odası Hem Şık Hem De Kullanışlı Olmalı

yemek-odasiTüm ailenin bir araya geldiği akşam yemeklerinin yendiği ve misafirleriniz için yaptığınız güzel yemekleri sunduğunuz yemek odaları evinizin önemli mobilyalarındandır. Genellikle masa, sandalye, konsol, gümüşlük ve TV ünitesinden oluşmaktadır. Tüm takımı alabileceğiniz gibi yemek odanızın genişliğine göre takımı daraltabilirsiniz.

Yemek odaları alınırken beraber kullanılacağı mobilyalar göz önünde bulundurulmalı uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Mobilya üreticileri tüm insanların zevklerine göre çok çeşitli modeller üretmektedir. Alacağınız klasik bir yemek odası takımı ile misafirlerinize adeta bir sarayda yemek yiyormuş hissini verebilirsiniz. Yemek odaları hem şık hem de fonksiyonel olmalıdır.

Örneğin masanın açılıp büyüyebilir olması kalabalık davetlerinizde sorun yaşamınızı engeller yine masa altına gizlenmiş çekmeceler çatal kaşıklarınızı koyarak masa hazırlarken kolayca ulaşmanızı sağlayacağından büyük kolaylık getirecektir. Yemek odalarında kullanılan malzeme önemlidir. Kaliteli malzemeden yapılmış olan yemek odası takımı tercih edilmeli böylece kısa sürede değiştirmek zorunda kalınmamalıdır.

Sandalyeler de kullanılan sünger kaliteli olmalı çökmemelidir ve sandalyenin kaplanmasında kullanılan kumaş koltuk takımıyla uyum içinde olmalıdır. Sürekli değişen modayı takip eden mobilya üreticileri yeni modeller çıkartmakta ve tüketicilerin seçim yaparken daha özgür olabilmesine yardımcı olabilmektedirler.

Yalnızlaşan dünyada belki de tüm ailenin bir araya geldiği beraber vakit geçirdiği sohbet ettiği tek yer yemek odalarıdır. Bu nedenle kendinizi en rahat hissedeceğiniz bir yemek odası takımın seçmeniz önemlidir. LCD televizyonların kullanımının artması ile TV ünitesi de yemek odalarının bir parçası olmuş özellikle gençler yemek odası alırken gümüşlük almayarak bunu yerine TV ünitesini tercih eder olmuştur. Mobilya firmaları her zevke ve her bütçeye uygun takımlar üretmekte bunları showroom’larında ve zaman zaman düzenlenen fuarlarda tüketiciye tanıtmaktadırlar.

Yemek odaları evinizin dekorasyonunun önemli bir parçasıdır. Salonunuzda bulunan koltuk takımı, halı ve duvar boyası ile uyumlu olmalıdır. Misafirleriniz yarattığınız uyumu gördüğünde ve bir de onlar için hazırlamış olduğunuz güzel yemeklerle dolu masayı gördüklerinde yüzlerinde oluşacak mutluluk ifadesi size yemek odası seçiminizi ne kadar doğru yaptığınızı gösterecek ve sizin de mutlu olmanızı sağlayacaktır.