İstanbul Rent A Car Hizmetlerinde Şirketler

istanbul rent a carİstanbul ilimiz milyonlarca insanın yaşadığı ve 24 saat boyunca hayatın hiç durmadan aktığı büyük bir metropoldür. Nüfus sayısının kalabalık olması nedeniyle İstanbul trafiğindeki araç sayısı da oldukça fazladır. Her ne kadar diğer şehirlerimizden küçük bir yüz ölçüme sahip olsa da nüfusun sıklığı nedeniyle İstanbul ilinde bir yerden başka bir yere gitmek için özel araç kullanımı zorunludur. Aksi halde şehir içi diğer ulaşım araçları ile gitmek istediğiniz yere ulaşmak saatler sürmektedir.

 

İstanbul içerisinde faaliyet gösteren binlerce şirket ve kurum bulunmaktadır. Şirketlerin işlerini kısa sürede çözümlemesi için gerekli olan arabalar; yoğun ve kalabalık İstanbul trafiğinde çok çabuk yıpranmaktadırlar. Özellikle pazarlama ve satış şirketlerinin araçları gün boyu kilometrelerce yol yaptığı için gerek lastikler ve gerekse alt takımlar konusunda sık sık tamir görmektedir.

 

Şirketlerin ihtiyaç duydukları arabaları kendi envanterlerinden temin etmek yerine araç kiralama hizmetlerinden faydalanması oluşan araç masrafları açısından şirketlere tasarruf sağlayacaktır. Şirketlerin istanbul rent a car firmalarının sunmuş olduğu araç kiralama çözümlerinin faydaları şu şekildedir:

 

  1. Şirket bünyesindeki araçlar yaptıkları uzun kilometreler nedeniyle çok çabuk yıpranmakta ve sık sık arıza vermeye başlamaktadır. Bu yoğun kullanım nedeniyle ayrıca araçların kilometre bakımları daha sık yapılmaktadır. Bu durumlar şirkete ekstra masraf yüklemektedir. Ancak araç kiralama hizmetinde kilometre veya başka bir nedenden ötürü toplanan araçlar yenisi ile değiştirilmektedir.
  2. Şirket araçları tamire gittiği zaman oluşan araç boşluğu doldurulamadığından iş ve zaman kaybı meydana gelmektedir. Ancak araç kiralama hizmetlerinde arızalanan aracın yerine hemen ikame bir araç teslim edildiğinden herhangi bir kayıp söz konusu değildir.
  3. Şirket araçlarının trafik sigortası, kasko sigortası, vize ve egzoz muayenesi gibi işlemleri için ekstra bir işgücü tahsis edilmesi ve ekstra zaman ayrılması gerekmektedir. Bu işlemler şirketlerde genellikle muhasebe veya insan kaynakları gibi birimlere yüklendiğinden zaman ve verimlilik kaybına yol açmaktadır. Araç kiralama firmaları bahsedilen işlemleri gerçekleştirerek şirketlerin üzerinden bu yükü almaktadır. Tasarruflu ve verimli filo yönetimi için istanbul rent a car hizmetlerini tercih edin.

 

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir