KÖŞE KOLTUK TAKIMLARI NASIL DEKORE EDİLİR

                                   

 

Günümüzde köşe koltuk takımları özellikle genç neslin mobilya seçiminde karşımıza çıkmaktadır. Köşe takımlarının beğenilmesinin nedenleri arasında rahat kullanımı, köşeli olması nedeniyle göze hoş görünmesi ve fonksiyonel oluşunu sayabiliriz. Bu makalede sizlere köşe koltuk takımları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

 

Köşe koltuk takımları her mekâna rahatlıkla uyum sağlayabilmektedir. Köşe takımları dar mekânların değerlendirilmesini sağlayacak, odanın görünümünü güzelleştirecek ve misafirlerinizin de vazgeçilmezi olacaktır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni yapılan evlerde salonların dar olması nedeniyle köşe koltuk takımlarına ihtiyaç duyulmakta olduğundan firmalar da üretimlerini daha çok köşe koltuk takımlarında yoğunlaştırmaktadırlar.

 

İddialı, özgün, stil sahibi ve farklı köşe koltuk takımları modelleri her marka ve modelde bulunmaktadır. Firmaların kendi argeleri ile oluşturdukları modellerin yanı sıra siz de firmalara istediğiniz köşeli koltuk takımını belirterek isteğe özel de üretim yapılmaktadır.

 

Köşe koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gerekenlere gelince; Sandıklı veya yataklı köşe koltuk takımları ile hem misafirlerinize yatak olarak hem de sandığını depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Köşe koltuk takımlarında kullanılan kumaşların hava alabilen ve kolay temizlenen kumaşlardan olmasına dikkat edilmelidir. Bir diğer husus ise temizlik için çekme durumu çok zor olduğu için yerden yüksek modellerin tercih edilmesi gerekmektedir. Rahat oturumu, çıkıntısız ve düzgün arkalığı olmalıdır.

 

Sürekli kullanılacak olan köşe koltuk takımları sağlam ve sık dokunmuş olmalı ve evde bulunan diğer mobilyalarla da ayrıca uyumlu olmalıdır. Aynı zamanda köşe koltuk takımının köşe kısımları iyi birleştirilmiş ve yapıştırılmış olmasına, arada boşluk bulunmamasına dikkat edilmelidir. Her pozisyon için oturma dengesi iyi sağlanmış olmalıdır. Köşe koltuk takımlarınızın ömürlerinin daha uzun olması için iskeletinin ahşap gürgen olması gerekmektedir. Mdf veya suntalem iskelet yapıları sağlıklı olmamaktadır. Bunun yanı sıra köşe koltuk takımında kullanılan süngerler HR veya 32 dansete olması gerekmektedir. Seçilecek kumaş makinede veya elde yıkamalara karşı dayanıklı olmalıdır. El ile yıkama durumunda ılık su ile kalıp sabun kullanılmalıdır. Katkılı madde içeren temizleyiciler, çamaşır suyu, tuz ruhu gibi temizleyiciler kesinlikle kullanılmamalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir