Ticarette İlişkilerinizi Geliştirin

Ticarette ilişkilerinizi geliştirin
Ticarette ilişkilerinizi geliştirin

Satıcının akıllısı o gün yaptığı satışlar yerine o gün kurduğu yeni ilişkilerle övünür.

Satış kapatmak yoktur, ilişki başlatmak vardır. Başarılı satış, uzun dönemli ve sağlam ilişkileri kurabilmeyi gerektirir.

Nasıl bir otopilot uçağı indirip kaldıramıyorsa, bir satıcıda müşterisiyle ilişkilerini yalnızca CRM (Şirketlerin müşterileri ile ilişkilerini takip etmelerini sağlayan müşteri ilişkileri yönetimi yazlımları.) programları aracılığı ile yürütemez.

Zor zamanların en büyük faydası arkadaşlarınızı tanımaktadır. Gayrimenkul işinin üç temeli; yer, yer ve yer ise, satış işinin üç temeli de ilişki, ilişki ve ilişkidir.

Satıcıların öğrenmesi gereken en önemli şeylerden birisi bağlantı kurmakla ilişki kurmak arasındaki farktır. Satış getiren ilişki kurmaktır.

Blog yazmak para ile ilgili değil, güven kazanmakla ilgilidir. Blog yazarak büyük iş alamazsınız ama büyük işler için bağlantı yaratırsınız.

Satış dünyası üniversiteye değil liseye benzer! En eğlenceli, en çok çevresi olan güzel çocuklar en popüler olanlardır.

Pokerde ve satışta kazanmanın kuralı aynıdır; kartlarla değil, insanlarla oynanır!

Her kim iş ile arkadaşlığı birbirine karıştırmam diyor sa ya yeni arkadaşlara ihtiyacı vardır ya da iş anlayışını gözden geçirmesi gerekiyordur.

Ne kadar çok el sıkarsanız o kadar çok satış yaparsınız ancak dikkat edin eliniz başkalarının cebindeyken el sıkışmazsınız. Hayatta kimseye ihtiyaciniz olmadığını düşünüyorsanız gerçekten de yardıma ihtiyacınız vardır.

Satış işinde gelişmek istiyorsanız vaktinizin %75’ini tanımadığınız insanlara ayırmalısınız.

Satmayı bırakın dost edinmeye bakın. Dünyada satış işinden başka dostlarınızla sohbet ederek para kazanabileceğiniz başka bir iş yoktur.

Haksızlığa uğradığınızda tepkinizi göstermek icin  24 saat sabredin hala aynı şeyi hissediyorsaniz tepki gösterirsiniz. İlişkileri soğuk kanlılık korur.

Hayatınız boyunca kurduğunuz ilişkiler yalnızca birer rastlantı değil, gelecekteki iş bağlantılarınızın potansiyel birer halkasıdır.

Tek hamlede yüzlerce kat büyütebileceğiniz yegane iş ilişki kurmaktır, birisiyle tanıştığınızda onun tüm çevresine de ulaşmış olursunuz.

Herkesin çok iyi ilişkileri vardır ama pek az insan iyi ilişkilerinin gücünden faydalanmayı becerebilir.

Tek başına ayakta durmaya çalışmak bir meziyet değil yalnızlığınızın en büyük emaresidir. Satış için bir insan mıknatsı olun. Bilgili, eğlenceli ve arkadaş canlısı olduğunuzda insanlar size doğru çekilirler.

Yalnızca satıcılar değil herkes satış işindedir. Satış insanlar arası ilişkilerin bir parçasıdır, herkes bir ürün, hizmet, fikir veya bilgi satar.

Yeni pazarlama yaklaşımı, müşterilere hemen bir şeyler satmanızı değil onlarla uzun vadeli ilişkiler kurmaya öncelik vermenizi söylüyor.

Kötü patronlarla çalışmak iyidir! Genç yaşta kendi işinizin sahibi olursunuz.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir