Filipinli Bakıcı Oldukça Revaçta

 

Çalışan anne ve babalar için, büyük bir problemdir bakıcı. Çocuklar için en iyisini, çocuklara en bağlısını, çocuklar için en yararlısını bulmak bazen yıllar alabilir. Türkiye’ de yabancı bakıcılar da son derece revaçta. Onların arasında en popüler olanlarsa Filipinli bakıcılar. Filipinli bakıcılara ayrı bir başlık açmak gerekiyor. Çünkü, pek çok ailenin ilk tercihi Filipinli bakıcı oluyor.

 Türkiye’de Filipinli Bakıcılar Oldukça Popüler

 Son dönemde Türkiye’de Filipinli bakıcılar daha popüler. Çünkü ebeveynler, Filipinli bakıcıların çok daha sabırlı, güler yüzlü olduğunu düşünüyor. İşlerini severek yaptıklarını ve görevlerini layıkıyla yerine getirdiklerini biliyorlar. Filipinliler güler yüzlü, şefkatli ve fazlaca anaç yapıda insanlar. Çocuklara kendi çocukları gibi yaklaşıyorlar ve onları çok seviyorlar. İşte bu yüzden son dönemde anne ve babalar en çok Filipinli bakıcıları tercih ediyor.

 Filipinliler, Türkiye kültürüne oldukça yakın bir kültüre sahipler. Hem ev hizmeti hem de diğer sektörlerde çok daha disiplinli ve düzgün şekilde çalışıyorlar. Yatılı olmaları da Filipinli bakıcıların tercih edilmelerinde çok büyük bir etkendir.

 Tercih Edilme Sebeplerinden Biri İngilizce Bilmeleri

 Anne babalar, çocuklarının küçük yaşlarda İngilizce öğrenmesini istiyor. Çocuğa İngilizceyi öğretebilmenin yolunun da Filipinli bir bakıcıdan geçtiğine inanıyorlar. Ve bu konuda da oldukça haklılar. Çünkü Filipinler, İngilizceyi ana dili gibi konuşabiliyor ve İngilizceyi çocuğa kolaylıkla öğretebiliyorlar. Bu durum da Filipinli bakıcı tercihinde önemli rol oynuyor. Filipinli bakıcılar çocuklarla oyun oynamayı, eğitimle harmanlayıp öne çıkarıyorlar.

 Çocuğun zihinsel zekasına katkı sağlamayı beceriyor ve konuda çocuğu destekliyorlar. Saatlerce çocukla birlikte sıkılmadan oyun oynayabiliyorlar. Her daim eğitimle iç içeler. Çocuğu televizyon karşısına oturtup, zaman geçirmesini istemiyor ve bu durumu desteklemiyorlar. Bu durum da anne ve babaları oldukça mutlu eden bir tablodur.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir