Günlük Tıraş olmak

tiras-bicaklari

Genel olarak erkeklerin gün aşırı kullandığı tıraş bıçağı çeşitleri bu yüzden elbette günlük hayatın vazgeçilmezidir. Bunu için de bu tür ürünleri alırken kalite açısından son derece dikkat edilmesi sağlık açısından da çok önemlidir. Bunun nedeni ise her seferinde ucuz ve kalitesiz kullanılan tıraş bıçakları cildi devamlı olarak tahriş etmesi sonucu bazı zamanlar devamlı bir yaraya bile dönüştürebiliyor.

 

Elbette bu sadece erkekler için değil, aynı zamanda da hem erkekler hem de kadınlar için banyo tıraş bıçakları da mevcuttur. Vücudun özel noktalarında kullanılan bu tıraş bıçağı çeşitleri de marka olarak kaliteli ürünlerden seçilmesi bu noktalardaki tahrişleri en aza indirmenin önemli bir yoludur. Bir diğer yol ise tıraş öncesi yüzü sıcak su ile iyice haşır neşir etmek son derece önemli bir katkı sağlar.

 

Daha sonra da jel ya da hangi ürün kullanılacak ise yüze iyice sürmek ve hatta bunu oval halde yapmak yüzün her noktasına sürülmesinde oldukça işe yarar bir yöntemdir. Bundan sonra ise tıraş bıçağını devamlı olarak aynı yönde değil de, dikkatli bir şekilde boyun kısmını yukarı doğru, yanak kısmını ise aşağı doğru yapmak kılların da deriye hasar vermesine engel teşkil eder.

 

           Tıraş Bıçağında Çeşitleri

 

           Tıraş bıçağı olarak bakıldığı zaman kalite olarak birçok farklı bıçak çeşididir mevcuttur. Bunların içinde en çok kullanılan çeşidi de kullan at tıraş bıçaklarıdır. Bunlar daha çok sabahları hızlı bir tıraş yapmak için kullanılır. Ancak bunları alırken tek halde satılan çeşitlerinden almak cildin daha fazla korunmasını sağlar. Çünkü paket halinde satılan tıraş bıçakları içinden insanlar genellikle ucuzlara kaçarlar ve bunlarda cildi tıraş olurken mahvetmesine sebep olur.

 

Elbette paket halinde kaliteli ürünlerin de satıldığını es geçmemek lazım. Bir diğer örnek ise sistem gurubu tıraş bıçaklarıdır. Bunlar yine paket halinde ancak tam takım olarak satılır. İçinde jel ya da köpük, tıraş bıçağı ve yedekleri de bulunmaktadır. Banyo tıraş bıçaklarını da unutmamak gerekir. Vücudun özel ya da hassas noktalarında bu tür tıraş bıçakları kullanmak son derece önemlidir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir