Olta Setinde Bulunması Gerekenler

olta-takimi

Sıkılıyorsanız kendinize hafta sonu yapacak farklı bir hobi arıyorsanız aklınızın bir köşesinde balık tutmak da olsun. Artık hazır setlerle kolayca tüm malzemelere sahip olabilirsiniz.

 

Balık tutmak bambaşka bir zevk bambaşka bir huzurdur. İster profesyonel ister amatör olsun herkes olta atmayı sever. Aslında başlı başına bir bilim olan balık tutma sanatı sanıldığı gibi basit değildir. Hangi oltaya hangi kanca takılır hangi balık hangi olta ile tutulur. Nerden hangi balık çıkar. Pek çok bilgi isteyen bu iş için olta setleri de kullanılabilir.

 

Balıkçılık hobi olarak yapılacak sa en iyisi size uygun olan olta setleri neden birini seçmek. Bunlar pek çok farklı şekilde çeşitleniyor. Spin kamışı olta takımı, lrf kamışı olta takımı, sazan kamışı olta setleri gibi. Ayrıca kamış uzunluğu 240 cm 220 cm 390 cm… gibi çeşitli uzunlukta farklı misina ölçüleri ve diğer tüm malzemelerin birbirine uyumu çok önemlidir. Söz gelimi kurşun ağırlığını taşıyamayan bir misina ilk kullanımda kopacaktır. Ya da büyük balık avlamak için yetersiz bir olta takımı kullanılmaz.

 

Özellikle yeni başlayanlar için ve sık balığa çıkanlar için birbiri ile uyumlu makine ve kamışlar içeren olta setleri pek çok ihtiyacı karşılamaya yönelik maket yemler de dahil olmak üzere set haline getirilip kullan içinin işini kolaylaştırıyor.

 

Olta seti aynı zamanda sevdiklerinize vereceğiniz güzel bir hediye. Babanıza, arkadaşınıza, tüm sevdiklerinize yeni başlayanlar için hazırlanmış setlerden alarak onlara mutlu anlar için güzel bir hobi hediye edebilirsiniz.

 

Kendinize bu iyiliği yapıp balık tutmanın keyfine vara bilirsiniz. Önceleri yeni başlayanlar, ya da orta seviye için hazırlanan setlerden alarak başlayıp eksilen parçaların yerini tamamlayarak kendinizi bu konuda geliştire birsiniz. Bu işin sonu yok deniz derya sonsuz güzellikler sunabilir size.

 

Sakin bir ortam huzur arayışı sizin de aklınızda ise sükûnetim eşsiz deryasına siz de katılın. Hemen bir olta seti edinin ya da kendinizce eldeki malzemeleri değerlendirin ve doğanın suyun huzurun sükûnetin keyfini çıkarın. İster ailece denize acilin ister baraj kenarında atin oltanızı ve sizi bekleyen kısmeti sakince bekleyin. Rast gele…

 

 

 

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir