Tüm Yılların Gelişen Sektörü

Giyim sektörü geçmişten günümüze hep gelişen bir sektör olmuştur. Bu sektörde hizmet veren birçok firma vardır. Bu firmalar ülkenin ve dünyanın birçok yerinde birçok mağaza açmıştır. Dünyaca ünlü markalar ülke geneline hizmet verirken aynı zamanda yurt dışındaki müşterilerine de hizmet verirler.

Bu markalar Türkiye’de de mağaza açıyor ama dünyaca ünlü markalar genellikle bu mağazaları Türkiye’deki büyük şehirlerde örneğin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi şehirlerde yoğunluklu olarak açıyor. Özellikle İstanbul’da dünyaca ünlü birçok markanın mağazası vardır. Bu mağazalar, alışveriş merkezlerinde ya da şehrin işlek caddelerinde açılıyor.

Firmalar genel olarak bayan giyim alanına yoğunlaşsa da artık çoğu marka erkek giyim alanında da hizmet vermektedir. Sadece erkek giyim satan mağazaların dışında hem erkek hem de bayan giyim satan mağazalar yoğunlaşmaya başlamıştır, sadece bayan giyim satan mağazalar da erkek giyim tasarımlarını satışa sunmuştur. Bu mağazalarda genel olarak erkek ve bayan kıyafetlerinin reyonları farklı oluyor.

Bu durum hem erkek hem de bayan müşteriler için alışverişte kolaylık sağlamış oluyor. Sadece erkek giyim satan mağazalarda takım elbise, smokin gibi salon kıyafetlerinin dışında günlük kıyafetler de satılıyor.  Ama bayan ve bay kıyafetlerinin her ikisin de bulunduğu mağazalarda takım elbise, smokine ender rastlanıyor ve sadece erkek giyim ürünleri satan mağazalarda da spor ya da günlük kıyafet çeşitliliği smokin ve takım elbiseye göre daha az.

Bayan ve baylar için ürünler olan mağazalarda genel olarak günlük kullanılan kıyafetler satışa sunuluyor. Eğer günlük giyimde spor tarzı kıyafetleri tercih eden bir baysanız bu mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz.

Erkeklerin kıyafetlerine, kıyafet tarzlarına, kıyafetin temizliğine, kıyafet kombinine, kullandıkları aksesuarlara çok dikkat edip kendi tarzlarına uygun giyinmelilerdir. Çünkü dış görünüş olarak iyi ve çekici olmak sizi hem özel hayatınızda hem de iş hayatınızda bir adım öne geçirir. Ayrıca iyi giyinen bir erkeğin özgüveni de yüksek olur. İyi giyinmek isteyen bir baysanız erkek modasını takip edip kendi tarzınızı oluşturup şık ve ilgi çekici olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir