Ankastre Fırın Seçimi

ankastre-firin

 

Ankastre fırın genel özelliklerinin arasında Surf pişirme yöntemi gelmektedir. Ayrıca diğer fırınların basit pişirme ayarlarından fazlası olarak ankastre fırınlar yapacağınız yiyecek türlerini çift taraflı pişirme aracılığına da sahiptir. Ankastre fırınlarda börek türü yiyeceklerden çok kek türü yiyecekleri yapmanız daha fazla verim almanıza olanak sağlayacaktır.

Ankastre fırınların genel bir diğer çalışma yöntemi ise arkasında bulunan ve ön bölümünde bulunan duvar tipinde ki sistemler sayesinde ankastre fırının iç bölümünde ve alt bölümünde bulunan yüzeylerde yatay biçimde dalgalanan hava bulutları bulunmaktadır. Ayrıca yapacağınız yemek türü her ne olursa olsun içerisinden gelen koku tabakalarının birbirine karışmasını önlemekle beraber aynı anda pizza ve pasta türlerini beraberce pişirmenize yardımcı olmaktadır.

Fırınların bazı bölümler olduğunu söylemiştik, burada bulunan kısımları istediğiniz zaman yine dilediğiniz şekilde söküp takabilmektesiniz. Yine ayrıca bu bölümleri bulaşık aletlerinizde temizleme işlemine sokabilme imkânına sahipsiniz. Çoklu pişirme özelliğine sahip olan ankastre fırın da üç ayrı tepsi bulunmaktadır. Bu fırınlar sayesinde yapacağınız kombinleri istediğiniz şekilde düzenlemeye sokarak pişirebileceksiniz.

Ankastre fırınların bazı modellerinde üst kısımlarında gizlenmiş olarak kullanılan ısıtıcı sistemleri bulunmaktadır. Bu ısıtıcılar sayesinde fırın kapaklarının genelde üst tabanında bulunan düğmeler ısınmamakta ve ellerinizin yanması önlenmektedir. Yine bu ısıtıcıların bulunduğu bölümden fırının içerisi gözlenmeye çalışıldığında daha geniş bir bakış açınızın olacağını da bu fırınları kullanırken yararlanabileceğiniz bir özellik olarak aklınızda tutmanız gerekmektedir. Ankastre fırın kendi kendinin temizliğini yapma sistemi de bazı çeşitlerinde var olmaktadır. Bu özellik aktif edildiğinde ankastre fırın 480 dereceye kadar ısı yükseltilmektedir.

Yiyeceklerinizi hazırlayacağınız fırınlar elbette ki temiz, güvenilir ve özellikleri yüksek olması gerekmektedir. Alacağınız modelin kalitesi ödeyeceğiniz miktarlara göre değişiklik göstermektedir. Çocuk emniyet kilidi, Otomatik kapanma özelliği, Hızlı ısıtma sistemleri, Parmak izi bırakmayan paslanmaz çelik gibi özellikler de ankastre fırınların içeriğinde bulunan çalışma şekilleri arasında bulunmaktadır. Ankastre fırınları diğer fırınlardan ayıran özelliklerinin bulunması nedeni ile kullanışlı olduğu kesin bir dil ile betimlenebilir. Günümüz modelleri de ayrılan maliyete göre bu ayrıcalığı taşıyabilmektedir.

 

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir