Akbank İnsan Kaynakları Yönetimi

Akbank İnsan Kaynakları
Akbank İnsan Kaynaklarıakbank kariyer

İK Bölümününtelefon ve e-posta adresi 0212 270 00 44 – personel-isealim@akbank.com

Eleman ve yöneticilerde aranan özellikler: Akbank’a katılacak tüm adaylarda, öncelikle tüm banka çalışanlarının sahip olması beklenen, temel temel yetkinlikler aranıyor. Bu yetkinlikler; değişen koşullara uyum, duygusal kontrol, empatik iletişim, etik ilkelere bağlılık, iş sorumluluğu, kalite odaklılık, kendini geliştirme, müşteri odaklılık ve takım çalışması.

İşe alınacak adaylarda, her pozisyon için ayrı ayrı belirlenen, eğitim, bilgi ve beceri öncelikli kriter. Ayrıca, her pozisyon için farklılık gösteren kişisel nitelikler ve fonksiyonel yetkinlikler de aranıyor.

Bir yıl içinde pozisyonlara göre alınacak kişi sayısı: Bankanın ihtiyaçlarına göre işe alım sayısı her yıl değişiyor. 2014 yılı içinde şube kadrolarına, yetiştirilmek üzere veya çağrı merkezindeki kadrolara yaklaşık 1.700 kişi işe alım gerçekleşti. Yine 2015 yılı içerisinde 1.700 kişi daha işe alım yapılması planlanıyor. Bu çerçevede, bankacılık sektöründe yetişmiş, banka vizyon ve kültürüne uyum sağlayabilecek, ekip çalışmasına yatkın ve iyi derecede ingilizce bilen adayların başvuruları kabul ediliyor.

MU (Management Trainee)  programına katılım koşulları: Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile yurtdışındaki üniversitelerin ekonomi, işletme gibi bankacılıkla ilgili bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olmak, iyi derecede ingilizce bilmek, esneklik, ikna etme, ilişki yönetimi ve problem çözme yeteneklerine sahip olmak.

İş başvuru ve ilan kanalları: Adaylar, Akbank internet sitesinin İnsan Kaynakları bölümünde yer alan iş başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirler. Ayrıca “Akbank Genel Müdürlük, Sabancı Center Personel Grubu 4.Levent/İstanbul” adresine CV gönderebilirler. Bunun yanı sıra internette kariyer sitelerinde ilan yayını yapılmaktadır.

İşe alım sürecinde uygulanan test ve sınavlar: Adaylara başvuruda bulundukları pozisyonlara göre genel yetenek ve kişilik testleri uygulanıyor. Ayrıca yinepozisyonlara göre adaylar grup mülakatı, panel mülakat veya birebir mülakata tabi tutuluyor.

Genç Üniversitelilere öneriler: Ekonomi ve finans dünyası içinde bankacılık sektörü çok önemli bir yer tutuyor. Aynı zamanda, rekabetçi, dinamik, yaratıcı ve gelişime açık bir alan. Bu sektörde kariyer yapmak isteyen genç üniversiteliler için sektörün en önde gelen bankalarından olan Akbank, değişik görevlerde çalışma fırsatı sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir