KOLTUK TAKIMI

 

 

Bir evin olmazsa olmaz eşyaların başında gelen koltuk takımı alınırken bir takım hususlar göz önünde bulundurularak alınması gerekir. Bu kurallar sayesinde hem rahatlık hem de kalite konusunda emin olun aklınızdaki koltuk takımlarına sahip olabileceksiniz. Şunu belirtmek istiyorum ki mobilyalar insan hayatında önemli yer tutar. Çünkü kötü seçilen bir mobilya sırt, bel ve bunun gibi birçok rahatsızlık verirken ayrıca kişiyi psikolojik olarak da huzursuz ve rahatsız eder.

Bu yüzden mobilya seçiminin iyi yapılması gerekir. İlk olarak her bakımdan rahat, kullanışlı, uzun ömürlü ve gerçekten de verilen paraya değecek bir koltuk takımı almak gerekir. Koltuk takımında kullanılan kumaşın leke tutmaması, kolay temizlenebilmesi ve terletmeyen yumuşak dokulu olması önemlidir. Yastık kılıflarının fermuarlı olması ve koltuk döşemelerinin gerektiği zaman çıkarılıp yıkanabilmesi önemlidir. Bu yüzden alırken dikkat etmek gerekir.

Eğer bir koltuk takımı salona alınacaksa döşemelerin koyu ve tek renk olmasına özen gösteriniz. Çünkü bu hem salonunuzu elit gösterecek hem de kullanılan aksesuarların ön plana çıkıp ortama güzel bir hava katmasına yardımcı olacaktır. Küçük mekânda kullanılacak takımların ise daha çok açık renk olanları tercih edilmelidir. Bunların dışında en önemlisi ve dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise mobilya yapımında kullanılan ağacın cinsi, sağlamlığı ve cilasının düzgün olmasıdır.

Alacağınız takımların sadece dış görünüşlerine bakmak yeterli değildir. Bu nedenle konforlu olması yani oturduğunuz zaman rahat edebileceğiniz, dikişlerinin özenle dikilmesi ve dıştan baktığınız zaman göze gelmemesine dikkat ediniz. Bunun içinde yeterli bilgiye sahip olmanız gerekir. Mobilya alırken bir kaç yere bakmanız hem fikir açısından hem de fiyat açısından size yardımcı olur.

Çünkü hoşunuza giden mobilyanın fiyatı uygun olabilir ama rahat olmaz ya da fiyatı sizin bütçenize uygun olmayabilir. Yani hemen karar vermezseniz gerçekten olumlu sonuçlarla karşılaşırsınız. Hazır bütçeden bahsetmişken bir kaç söze değinmek istiyorum. Bütçe burada gerçekten önemli rol oynamaktadır. Çünkü gerçekten uzun ömürlü ve kullanışlı olmasını istiyorsanız bütçeyi biraz fazla ayırmanız gerekmektedir. Bu bilgiler sayesinde istediğiniz koltuk takımlarına sahip olabileceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir