Bakımlı Bir Vücudun Sırları

vucut-bakim-saglik

 

Gerek kozmetik gerekse dermokozmetik dünyası bize her geçen gün sorunlarımızın çözümü için daha fazla alternatif sunmaktadır. Son günlerde cilt bakımı ve makyajdan sonra vücut bakımı da hanımların çok dikkat ettiği bir konu olmuştur.

 

Piyasada vücut bakımı ile ilgili pek çok marka geniş ürün yelpazeleri ile kullanıcılara hizmet vermektedir. Durumu böyle olunca sorunu olan bireylerin seçim yapması zorlaşmakta ve doğru alış verişi yapabilmeleri için bilgi sahibi olup bilinçlenmeleri şart olmuştur. Vücut bakım ürünleri içinde neler vardır? Birçok ünlü ve pahalı markalar son 15 yıldır vücut bakımı ile ilgili de ürün hizmeti sunmaktadır.

 

En azından bir selülit kremi ve vücut losyonu raflarında bulunur ancak vücut bakımı bu ikisinden ibaret değil geniş itibarıyla ele alınması gereken bir konudur. Vücut şampuanları, vücut peelingleri, çatlak kremleri, göğüs toparlayıcı kremler gibi daha pek çok ürün bulunmaktadır. Eskiden beri bizde kullanılmakta olan kese işlemi yerini vücut peelingine bırakmıştır. Bu işlem vücuttaki ölü derinin atılması amacı ile yapılır. Kullanma şekli haftada birdir çünkü derinin kendini yenileme süreci bu zaman içinde gerçekleşmektedir.

 

Eski deri parçalarının alttan yeni hücrelerin ve yeni derinin gelmesine imkân verdiği için önemli bir bakım ürünüdür. Bundan sonra etkisi görülmek istenen ürünlerini cilde iyi nüfuz edebilmesi ve aktif olabilmesi için ciddi bir arındırma şarttır. Selülit kremlerinin yeri de bu ürünler içinde çok fazla tüketilen bir gruptur. Ürünlerde ağırlıklı olarak selülit ve yağ parçalamayı sağlayan kafein ve yeşil çay kullanılmaktadır. İnceltici ürünlerde içerik olarak aşağı yukarı aynı özellikleri taşır.

 

İster selülit ve inceltici vücut kremi ister nemlendirici losyon, isterse toparlayıcı ürünler kullanılsın temizlik ve arındırma olmazsa olmaz. Vücut bakım ürünleri etkili olsun isteniyorsa özellikle selülit ve inceltici kremler söz konusu olduğunda tek başına krem kullanmak yeterli olmaz. Bu ürünlerin egzersiz ve diyet ile desteklenmesi gerekir çünkü zayıflamak komplike bir konudur ve çok yönlü olarak çaba göstermeyi gerektirir. Gerçekçi bir bakış açısıyla hareket etmek gerçekçi sonuçlar elde etmenizi sağlar ve mutsuz olmazsınız.

 

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir