Araç Kiralamada Bilinmesi Gerekenler

rent a carAraç kiralama hizmeti sürekli olarak artan ve gelişmeye de devam etmekte olan bir alanı oluşturması nedeniyle bu makalenin yazıya alınması ve bu sayede araç kiralama hizmetinin ne olduğu ve ne için gerekli olduğu gibi temel soruların hakkında ipuçları verilmesi amaçlanmış bulunmaktadır. Günümüzde birçok insan araç kiralama hizmetlerinden etkin bir şekilde yararlanmaya devam etmektedir. Araçlar ulaşım araçları olmaları nedeniyle ve ayrıca maddi anlamda da uygun fiyatlarla sunulmaları bakımından sürekli olarak kiralama hizmetlerinde karşımıza çıkmaktadırlar.

 

Birçok araçlar farklı marka ve model seçenekleriyle kiralanabilir ve ister günlük ister haftalık ister aylık periyotlarla geçici olarak sahiplenilebilir. Bütün bunlarda aranan tek şart ehliyet sahibi olunması ve bunun üzerinden de yaklaşık 1 yıl geçmiş bulunmasıdır. Bu kritere önem verilmesindeki amaç araç kullanımında oluşacak tecrübesizliğin önüne geçilerek hem araç kiralayan kişinin hem de kiralama hizmeti vermiş bulunan kurumun ya da işletmenin menfaatlerini göz ardı etmemektir.

 

Türkiye’nin hemen hemen her yerinde olduğu gibi kuşkusuz ki araç kiralama hizmetleri İstanbul’da da karşımıza çıkmaktadır. Genellikle İngilizce kelimesi ile tabelalarda karşılaşılan ve “rent a car” olarak karşılaşılan araç kiralama hizmetlerinden ehliyeti olan bayan ve erkek hemen hemen her sürücüler yararlanabilmektedirler. Kiralanan araçlar genelde en son model araçlar olup İstanbul Üsküdar rent a car hizmeti veren her yerden bu araçların temin edilebilmesi son derece mümkün hale gelmektedir.

 

Araç kiralama hizmetinde öncelikle sürücü belgesi ve nüfus cüzdanı ile kiralama yapılacak işletmeye başvuru yapıldığı takdirde ne kadar süreliğine kiralanması hesaplanır ve bunun ardından günlük, haftalık ve aylık olarak gerçekleşen ekonomik fiyatlarla araçlar kiralanmaktadır. Kiralandıktan sonra aracın karşılaşabileceği bütün risk durumlarında hataları kullanıcı karşılamakta yükümlü olduğunu araç kiralama esnasında yapılan taahhütname ile sabitleştirmiş ve kabul edilmiş demektir.

 

Bu aşamadan sonra huzurla üsküdar rent a car hizmetinden sınırsızca yararlanabilmek söz konusu olarak istenilen marka ve modeldeki araçla ister pikniğe ister sevdiklerinizle bir geziye isterseniz de topluca gezi etkinliklerine dâhil olarak dilediğiniz şekilde araçtan yararlanabilmeniz mümkün olmaktadır.

 

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir