Urban Social Nedir

urban-social

Urban Social, kentsel sosyal yaşamda yapabileceğiniz veya uygulanabilecek tüm yaşamsal faaliyetler için kullanılan yeni bir terim. Özellikle Fransa’nın kentsel faaliyetlerinde sıkça kullanılan bir terim haline gelmiştir.

Türkiye’de son zamanlarda ise turizm alanında kullanılan bir konsept haline gelmiştir. Ünlü turizmci Dr. Cem Kınay‘ın geliştirdiği bu konsepte, turizm alanında spordan tutun restaurantlara kadar geniş kullanılan bir konsept.

Temel özellik olarak her türlü aktiviteyi Urban Social olarak kabul edilebilir. Değişik tarzda yemek çeşitleri, spor aktiviteleri, şehirlerde vakit geçirebileceğiniz mekanların tümünü Urban Social yani Kentsel Sosyal Yaşam olarak düşünebilirsiniz.

Son zamanlarda spor mağazalarında veya lüks mekanlarda sıkça Urban terimine denk gelebilirsiniz. Eğer bu terim kullanılmışsa farklı bir tarz, renk veya kullanım olasılığı bulunuyor.

Urban Social’da herhangi bir yaş, cinsiyet, medeni hal veya din farkı bulunmuyor. Eğer şehir hayatında aktifseniz ve şehir hayatını daha yaşanabilir, huzurlu bir ortama çevirecek uygulama veya benzeri faaliyetler varsa buna Urban Social diyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla yapacağınız bir hafta sonu doğa, macera gezintisine Urban Social diyebilirsiniz.

 

 

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir