Aracınızın Fenni Muayenesini Yaptırmayı Sakın Unutmayın

Bilindiği gibi, makinelerin nasıl periyodik bakımları ve arızalandıkları zaman, tamir ve onarımlara ihtiyaçları var ise, araçlarımızın da, her yıl periyodik bakımları yapılmak zorundadır.

Trafiğe her gün, yüzlerce araç çıkmaktadır. Bu araçların, sağlamlığı, lastik kontrolleri, yağ kontrolleri, ilkyardım çantası kontrolleri, sinyal ve far kontrolleri gibi, her yıl genel kontrolleri yapılmaktadır. Tıpkı, insanların doktora gittiği gibi, sizde araçlarınızı muayeneye götürmek zorundasınız. Bunun için, tüvtürk randevu al sistemi, her zaman size hizmet vermektedir.

Tüvtürk randevu al nasıl çalışır? Diye merak edenler için, sorularınızın yanıtını vermeden önce, araç muayeneye gidilmeden önce, yapılacak kontrolleri sizler ile paylaşalım.

arac-muayene

 Tüvtürk araç muayeneye gitmeden önce alınacak basit önlemler nelerdir?

 

Öncelik ile aracınızı muayeneye götürmeden, bazı kontrollerini sizin yapmanız, sizin yararınıza olacaktır. En basitinden, ruhsatınızdaki şasi numarası ile aracınızın motor bölümünde bulunan şasi numarasının birbirine uyması, ilkyardım çantalarının kontrolü, lastik dişlerinin kontrolü, camlarda film cam olmaması, aracınızda lpg var ise, bunun ruhsatınıza işlenmiş olması, aracınızda bulunan sinyal lambalarının ve farlarınızın çalışır durumda olması, aracınızın iç dizaynında bulunan ışıklandırmaların çalışır durumunda olması, araç camlarında bulunan silecek ve yıkama motorlarının çalışır durumda olması gibi, kolay ve basit yollar ile araç muayeneden rahatlıkla geçebilirsiniz.

 

 Tüvtürk randevu al nasıl çalışır?

 

Aracınızın, fenni muayenede dediğimiz, periyodik bakım zamanı geldi ise, tarihi geçirmeden, ilk önce yapmanız gereken, Tüvtürk randevu al sisteminden randevu almak olacaktır. Yapacağınız ilk adım, arama motoruna, tüvtürk randevu al yazarak, internet üzerinden randevu alabilirsiniz.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir